آموزش کار با نرم افزار Prisma

اگر به دنبال راه سریع و راحتی برای ویرایش عکس های خود هستید، ما به شما نرم افزار prisma را پیشنهاد می کنیم که در این قسمت آموزش کار با این نرم افزار را برای تان آورده ایم.

آموزش کار با نرم افزار Prisma

کلیک - در حال حاضر نرم افزار prisma یکی از محبوب ترین نرم افزار های ویرایش عکس اندروید و ios است. بر خلاف ویرایشگر های موجود در اسنپ چت و اینستاگرام که دارای محدودیت های زیادی هستند و دست کاربر برای ویرایش عکس خیلی باز نیست، این نرم افزار دارای ویژگی ها و قابلیت های زیادی است که با استفاده از آن می توانید افکت های زیادی به عکس های خود بدهید و آن ها را ویرایش کنید. در این قسمت به توضیخ انواع بخش های این نرم افزار می پردازیم تا بتوانید سریع تر و بهتر عکس های خود را ویرایش کنید.

آموزش نحوه عکس گرفتن و معرفی آیکون های موجود در صفحه اصلی نرم افزار

کار با این نرم افزار بسیار راحت است. کافی است نرم افزار را اجرا کنید تا صفحه ای با دو قسمت برای شما باز شود. بخش بالایی تصویری را نشان می دهد که عکس شما قرار است به آن تبدیل شود و بخش پایین صفحه دارای یک سری تنظیمات است. در بخش چپ شما آیکون نور و روشنایی را می بینید که نشانگر فلش دوربین است. به صورت پیش فرض فلش دوربین خاموش است و اگر قصد روشن کردن آن را دارید، یک بار بر روی آیکون موجود ضربه بزنید تا فلش روشن شود. اکنون حرف A سبز رنگی پدیدار می شود که بیانگر خودکار بودن فلش دوربین است و اگر دوربین احساس کند که نور محیط کم است و عکس سیاه و تاریک می شود، به صورت خودکار فلش را روشن می کند. اگر یک بار دیگر بر روی آن آیکون ضربه بزنید، حرف A سبز رنگ به رنگ زرد تبدیل می شود و فلش دوربین شما همیشه روشن خواهد بود و در تمام شرایط عکس ها را با فلش می گیرد. در بخش مرکزی آیکون دوربین را مشاهده می کنید که با استفاده از آن می توانید بین دوربین عقب و جلو جا به جا کنید. در سمت راست هم آیکون چرخ دنده ای را مشاهده می کنید که با استفاده از آن به منو تنظیمات می روید و می توانید تنظیمات بیشتری را انجام دهید. دایره بزرگ وسط صفحه مثل دکمه ی عکس گیری یا شاتر عمل می کند و در آخر، آیکون موجود در قسمت سمت راست و پایین صفحه شما را به داخل گالری می برد و تمام عکس هایی را که با نرم افزار prisma گرفتید، نشان می دهد.

how-to-use-prisma-1_thumb_new

تبدیل عکس ها به صورت اثر هنری و نقاشی

هنگامی که یکی از عکس های خود را برای ویرایش به داخل prisma می برید، در قسمت پایین صفحه گزینه هایی به شما داده خواهد شد که تقریبا مشابه بخش ویرایش عکس اینستاگرام است با این تفاوت که گزینه ها و سبک های بیشتری برای ویرایش عکس ها در اختیار تان قرار دارد. بر خلاف بخش ویرایشگر عکس اینستاگرام و اسنپ چت، کار کردن با Prisma مقداری سخت تر است و نیار به وقت و تمرین بیشتری دارد. اما مسلما نتیجه کار شما هم بهتر خواهد شد.how-to-use-prisma-3_thumb_new

بهتر کردن ظاهر عکس ها

هنگامی که یکی از افکت ها را برای عکس خود انتخاب کردید، یک مرحله دیگر برای بهتر کردن عکس وجود دارد که باید انجام دهید. به این منظور انگشت خود را بر روی عکس به سمت چپ و راست بکشید تا میزان افکت را مشخص کنید. یعنی تعیین کنید که عکس ویرایش شده چه مقدار با عکس اصلی تفاوت داشته باشد. مثلا اگر می خواهید افکت جدید شما پر رنگ تر باشد و نسبت به عکس اصلی خیلی تغییر کند، انگشت خود را به سمت راست بکشید تا افکت شما چشمگیر تر و پر رنگ تر بشود.

how-to-use-prisma-4_thumb_new

هنگامی که کار ویرایش عکس تان به پایان رسید، می توانید با فشردن یکی از دکمه های موجود در زیر عکس، آن را در صفحات اجتماعی به صورت مستقیم به اشتراک بگذارید و اگر نخواستید این کار را انجام دهید، می توانید عکس تان را در گوشی خود ذخیره کنید.

نرم افزار Prisma بسیار اعتیاد آور است و می تواند شما را ساعت ها پای گوشی تان نگه دارد و مجبور تان کند که انواع افکت ها را امتحان کنید.

ارسال نظر