چگونه از اینترنت موبایل در لپ تاپ استفاده کنیم؟

گاهی اوقات نیاز است که در حال حرکت آنلاین شوید و فقط لپ تاپ تان این کار را انجام می دهد. گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها کارایی های زیادی دارند. در این جا همه دانستنی ها درباره قفل USB، مای فای و تترینگ بیان شده است.

چگونه از اینترنت موبایل در لپ تاپ استفاده کنیم؟

کلیک - معمولا همه در خانه برای اتصال به اینترنت از وای فای استفاده می کنند. اما زمانی که درحال حرکت و خارج از پوشش وای فای هستید چه کنید؟ بعضی از لپ تاپ ها قسمتی برای سیم کارت تعبیه کرده اند از این رو می توانید اینترنت موبایل ۳G را هر جا که هستید، مشخصا در محدوده پوشش دهی ۳G، استفاده کنید اما این ها محدود و کمیاب هستند. امکان دارد لپ تاپ تان در فرمت ۳G ساخته نشده باشد، بنابراین می توانید از دانگل USB استفاده کنید، یا از روتر قابل حمل مای فای استفاده نمایید یا این که لپ تاپ تان را به گوشی هوشمند خود بسط دهید. بیایید به هر کدام نگاهی بیاندازیم.

چگونه از اینترنت موبایل در لپ تاپ استفاده کنید: دانگل USB

دانگل USB وسیله ای برای افزودن قطعه سیم کارت به لپ تاپ است. می توان دانگل ها، در هر دو نسخه ۳G و ۴G را خریداری کرد، اما هم چنین می توانید از اپراتور موبایل، بسته ای با یک سیم کارت خریداری کنید، درست همان طور که گوشی خواهید خرید. برای مثال دانگل ZTE 4G با برنامه اطلاعاتی از ماهانه ۸ یورو را ارائه می شود ( با هزینه اولیه ۳۵ یورویی برای خود دانگل). به طور بالقوه تمام اپراتورهای موبایل این دانگل های USB را ارائه می دهند. می بینید که برنامه های ۳G (و دانگل ها) ارزان تر هستند.

چگونه از اینترنت موبایل در لپ تاپ استفاده کنید: مای فای

گزینه دیگر مای فای است، که اگر بخواهید اتصال پهن باند موبایل تان را بین چند دستگاه وای فای (شامل لپ تاپ تان) به اشتراک بگذارید انتخاب خوبی خواهد بود. این نوع متفاوتی از دانگل است که به عنوان روتر بی سیم قابل حمل بهترین گونه می باشد. معمولا باتری خور است اما اگر شارژرش را وصل کنید با نیروی برق هم کار می کند. همچنین این دستگاه هوآوی، ۴G را با سریع ترین سرعت ارائه می دهد (۴ پوشش دهی وجود دارد).

شما می توانید دستگاه مای فای یا دانگل USB بخرید اما برای تعبیه هزینه کلی قفل و هزینه ماهیانه را پرداخت می کند. در بعضی از معاملات قرارداد ۲۴ ماهه وجود دارد در حالی که بقیه به شما اجازه می دهند بر طبق یک قرارداد ماهیانه، که می توانید هر وقت می خواهید آن را کنسل کنید، SIM بخرید. اگر دانگل یا دستگاه مای فای را از اپراتور موبایل مانند EE، Three یا ۰۲ می خرید مواظب هر نوع هزینه مازاد باشید مانند اجاره دانگل، یا خرید دستگاه "انحصاری" که فقط با سیم کارت همان اپراتور کار می کند. امیدواریم راه کارهای ارائه شده بتواند به شما کمک کند، چرا که مسلما هر کسی می خواهد از امکاناتی که در اختیار دارد، بیشترین بهره را ببرد.

ارسال نظر