کاربرد جالب پوشه مرموز nomedia در گوشی های هوشمند

اگر در فایل های گوشی اندروید خود بگردید قطعاً با پوشه و فایلی به نام nomedia برخورد کرده اید. البته این فایل ها مخفی هستند و تنها با دستکاری در تنظیمات گوشی قابل رویت هستند.

کاربرد جالب پوشه مرموز nomedia در گوشی های هوشمند

کلیک - علت مخفی بودن این پوشه و فایل ها این است که زیربنای برنامه نویسی اندروید بر مبنای سیستم عامل لینوکس می باشد.و در سیستم عامل لینوکس وقتی بخواهید فایلی را مخفی کنید باید اول نام آن یک نقطه قرار دهید.
پوشه nomedia حاوی هیچ فایلی نیست و اندازه ی آن صفربایت می باشد علت وجود این فایل ها در اندروید، سرعت بخشی و راحتی جستجو دربرنامه ی گالری در موبایل های شماست.با کمک این فایل برنامه ی گالری می فهمد که در فایل مورد نظرش هیچ عکس یا ویدئویی نیست.اگر این فایل در هر پوشه ای قرار بگیرد برنامه با جستجوی سرشاخه می فهمد که لزومی به جستجو در آن فایل نیست. اندروید با کمک این الگوریتم توانسته است در مصرف باتری صرفه جویی نماید و همزمان سرعت جستجو را نیز بالا ببرد.
استفاده از این روش برای افزایش سرعت نرم افزار آندروید بسیار مفید است و اگر شما می خواهید این کار را به صورت دستی انجام دهید و با کمک آن از ایجاد وقت تلف شده بپرهیزید، کافی است پوشه ی no media را در پوشه هایی که می دانید عکسی در آن نیست یا نمی خواهید که عکس و ویدئوی آن در مجموعه ی گالری یافت شود کپی کنید. این پوشه هیچ فضایی را اشغال نمی کند و در صورتی که بخواهید آنها را حذف کنید می توانید به راحتی و همچون دیگر پوشه ها آن را حذف نمایید.برای مخفی کردن آن هم می توانید به قسمت مدیریت تنظیم فایل بروید و تیک گزینه ی show hidden files را بزنید.

ارسال نظر