چگونه پیام‌های متنی را در IOS مسدود کنیم؟!

گاهی ممکن است از شماره ‌ای ناشناس یا فردی آشنا پیام‌های متنی را دریافت کرده‌اید که نمی‌خواهید برای بار دیگر از آن شخص پیام دریافت کنید. در ادامه روش مسدود کردن پیام‌ها را در IOS فرا می‌گیرید.

چگونه پیام‌های متنی را در IOS مسدود کنیم؟!

کلیک- صرف‌نظر از ویژگی‌های زیادی که گوشی‌های هوشمند دارند، اما همچنان عملکرد اصلی آن‌ها تماس با افراد است. برای برخی افراد مکالمه تلفنی نسبت به پیام متنی سریع‌تر و راحت‌تر است.

به هر حال، برای جلوگیری از دریافت پیام‌های متنی، یک راه حل این است که دریافت پیام از آن شخص را مسدود کنید، با این کار می‌توانید تا زمانی که خودتان تصمیم نگرفته‌اید از ان فرد پیامی دریافت نکنید.

خوشبختانه برای هر دو دستگاه اندروید و IOS این قابلیت وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. در ادامه روش مسدود کردن پیام متنی در IOS را به شما آموزش می‌دهیم.

مسدود کردن دریافت پیام از شماره تماس آشنا

در دستگاه‌های IOS، مسدود کردن پیام متنی از شماره تماس آشنا و نا آشنا متفاوت است.

برای جلوگیری از دریافت پیام، بر روی پیام آن شماره تماس کلیک کنید، در گوشه بالا سمت راست بر روی گزینه Details یا جزییات کلیک کنید. مجددا در گوشه بالا سمت راست بر روی ایکن i که به معنای اطلاعات است کلیک کنید، گزینه Block this Caller که در پایین مشاهده میکنید را انتخاب کنید.

راه دیگر این است که به مسیر زیر بروید:

Setting > Messages > Blocked

سپس Add New را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه شما می‌توانید یک شماره تماس به لیست شماره تماس‌های مسدود شده اضافه کنید. از هر کدام از روش‌ها که استفاده کنید، نه تنها دریافت پیام را مسدود کرده‌اید، بلکه مکالمه و تماس‌های چهره یا Face Time را نیز مسدود کرده‌اید.با استفاده از این روش دیگر نیاز نیست که به اپلیکیشن‌های تماس صوتی یا چهره‌ای بروید و به مسدود کردن شخص بپردازید.

block-texts-thumb-720x720

مسدود کردن شماره‌های ناشناس

برای مسدود کردن شماره تماس‌های unknown و private نمی‌توان به شیوه‌ای که در فوق توضیح داده شد انجام داد. شما باید این‌گونه شماره‌ تماس‌ها را از شماره تماس‌هایی که می‌شناسید جدا سازید. برای انجام این کار به مسیر تنطیمات دستگاه خود بروید.Settings و سپس گزینه Messages را انتخاب کنید. بر روی گزینه Filter Unknown Senders را انتخاب کنید. با این کار یک پنجره جدید به نام فرستندگان ناشناس یا Unknown Senders در اپلیکیشن پیام‌ها ایجاد می‌شود. شما هیچ نوتیفیکیشنی از این لیست دریافت نخواهید کرد. این روش ساید ایده‌آل نباشد ولی کاربردی است.

شما همچنین می‌توانید به اپل ایمیل بزنید. آدرس ایمیل اپل به این صورت است: imessage.spam@apple.com

در نظر داشته باشید که باید از پیام اسکرین‌شات بگیرید و آدرس ایمیل یا شماره تماسی که پیام ارسال کرده و تاریخ و ساعت دریافت پیام را نیز در ایمیلی که به اپل میزنید بنویسید.

اپل نمی‌تواند با SMS و MMS کاری کند، ولی شما همیشه می‌توانید گزارش پیام‌ها را بدهید و پیشنهاد بدهید که به عنوان اسپم به شماره ۷۷۲۶ ارسال شود.

ارسال نظر