ترفندهای مفید گلکسی نوت۷ (قسمت دوم و پایانی)

در مطلب قبلی در خصوص ۱۰ ترفند و قابلیت کاربردی نوت۷ صحبت کردیم. در این مطلب به معرفی سایر ترفندها و قابلیت‌های نوت۷ اشاره خواهیم کرد.

ترفندهای مفید گلکسی نوت۷ (قسمت دوم و پایانی)
 • پوشه خصوصی

در پیش بررسی گلکسی نوت۷ در خصوص تعبیه قابلیتی در این گوشی برای کاربران صحبت شده بود. این قابلیت به کاربران امکان ذخیره محتوا و رمزگذاری آن‌ها را می‌دهد. در واقع کاربر می‌تواند تمام اپلیکیشن‌های نصب‌شده روی گوشی را با حساب‌های جداگانه روی گوشی ذخیره کند. این قابلیت برای افرادی که نیاز به رمزگذاری اطلاعات شخصی خود بر روی گوشی تلفن همراه دارند، کاربرد فراوانی دارد.

پوشه خصوصی

 • استفاده از شماره تلفن‌های موجود در دفتر تلفن‌های عمومی در برخی از مناطق

در برخی مناطق و کشورها لیست‌های تلفنی موجود است که به صورت عمومی در اختیار تمام کاربران قرار دارند. این شماره تلفن‌ها معمولاً در لیست مخاطبان به هر دلیلی ذخیره نشده است. با استفاده از این قابلیت کاربر می‌تواند به‌ راحتی به این لیست شماره تلفن با استفاده از طی نمودن مسیر زیر دسترسی پیدا کند.

ورود به منوی تنظیمات، انتخاب گزینه Advanced features و سپس کلیک بر روی گزینه Identify unsaved numbers.

استفاده از شماره تلفن‌های موجود در دفتر تلفن‌های عمومی در برخی از مناطق

 • حالت استفاده از گوشی فقط با یک دست

اندازه نوت۷ به گونه‌ای انتخاب و طراحی شده است که کاربران بتوانند در حین انجام کارهای دیگر نیز با این گوشی کار کنند. البته به عقیده برخی اندازه بزرگ این گوشی مانع از استفاده و کار با آن تنها به کمک یک دست می‌شود. به همین دلیل طراحان این گوشی قابلیتی در آن تعبیه کرده‌اند که با فعال کردن این قابلیت کار با این گوشی به‌ وسیله یک دست نیز امکان پذیر است. برای فعال کردن این قابلیت از منوی Advanced feature در منوی تنظیمات، روی گزینه One hand operation کلیک کرده و آن را فعال کنید. با این کار می‌توان اندازه واسط گرافیکی را به اندازه مناسب درآورده و با آن به‌راحتی کار کرد.

حالت استفاده از گوشی فقط با یک دست

 • تقویت‌کننده دانلودها

قابلیت تقویت‌کننده دانلود، قابلیت جدید و منحصر به فردی برای گوشی‌های نوت۷ نیست و قبلاً در گوشی‌های دیگر سامسونگ نیز این قابلیت تعبیه شده است اما کمتر کسی نسبت به وجود این قابلیت آگاه است. در واقع این قابلیت با استفاده از تلفیق شبکه موبایل و شبکه بی‌سیم اینترنت سرعت دانلود را بالا می‌برد. برای فعال کردن این قابلیت به منوی تنظیمات رفته و از منوی Connection گزینه More connection setting و سپس گزینه Download booster را انتخاب کنید.

تقویت‌کننده دانلودها

 • تقویت ویدیو

قابلیت تقویت ویدیو در واقع از جمله قابلیت‌های انحصاری گوشی‌های نوت۷ است که به کاربران امکان بالا بردن کیفیت تصاویر ویدیویی را می دهد. این امکان توسط اپلیکیشن‌های نمایش فایل‌های ویدیویی، فراهم می شود. در صورت فعال بودن این قابلیت سطح روشنایی و کنتراست ویدیو بالاتر رفته و در واقع کیفیت ویدیو تقویت می‌شود. البته این قابلیت هنوز در دست آزمایش و تحقیقات بیشتر است و ممکن است در آینده تغییرات بیشتری در آن رخ دهد. برای فعال کردن این قابلیت از منوی تنظیمات، گزینه Advanced features و سپس گزینه Video enhancer را انتخاب کنید.

تقویت ویدیو

 • فلش دوربین سلفی

قبل از این در گوشی‌های اپل و ال‌جی برای دوربین سلفی یا همان دوربین جلو فلاش قرار داده شده بودند که در گوشی‌های قبلی سامسونگ وجود نداشت اما در نوت۷، سامسونگ برای دوربین سلفی یک فلاش پسودو قرار داده است. این فلاش برای گرفتن عکس‌های سلفی در مکان‌های تاریک و کم‌نور کاربرد دارد. در واقع این به معنی نیست که یک فلاش LED در کنار دوربین سلفی قرار داده است بلکه صفحه‌ نمایش به هنگام عکاسی با دوربین جلو از خود نوری متصاعد می‌کند که در حقیقت همان کار فلاش را انجام می‌دهد. برای فعال کردن قابلیت فلاش سلفی به اپلیکیشن دوربین گوشی وارد شده و دوربین را بر روی دوربین جلو تنظیم کرده و سپس آیکون زرد رنگ مربوط به فلاش را فعال نمایید.

فلش دوربین سلفی

 • حالت اورژانسی یا فوری

شرکت سامسونگ در معرفی این بخش امیدوار است که هرگز کسی از این حالت استفاده نکند اما به هر حال تعبیه این قابلیت در گوشی جزو ملزومات و الزامات است. این قابلیت هم خیلی شبیه به حالت ذخیره‌سازی باتری، در بسیاری از مواقع کاربردی و مفید است. اگر کاربر دچار وضعیت حادی شد می‌تواند از این قابلیت استفاده کند. برای فعال‌سازی این قابلیت دکمه روشن و خاموش را فشار داده و سپس وارد حالت اورژانسی شوید.

 حالت اورژانسی یا فوری

 • نور لبه‌ها و تنظیم حالت رد تماس

این قابلیت برای آن دسته از کاربرانی که عادت دارند گوشی‌های خود را به صورت برعکس روی میز قرار دهند کاربردی و مفید است. در واقع با فعال کردن این قابلیت هنگام تماس با گوشی نوری از لبه‌های گوشی متصاعد می‌شود که کاربر متوجه می‌شود گوشی او در حال زنگ خوردن است. برای فعال کردن این قابلیت از منوی تنظیمات، گزینه ِDisplay سپس گزینه Edge screen را انتخاب کرده و از پنجره ظاهر شده گزینه Edge lightening را فعال کنید. این قابلیت به کاربر امکان اختصاص یک رنگ خاص به هر مخاطب را می‌دهد. اما قابلیت دیگر این است که می‌توان گزینه پاسخ سریع و رد تماس را تنظیم کرد. برای فعال کردن این قابلیت پس از طی مسیر بالا گزینه Quick replies را انتخاب کنید. نکته مهم و قابل این است که قابلیت‌ها زمانی که گوشی به صورت معکوس روی سطح قرار گرفته است یعنی صفحه‌نمایش آن روی میز یا سطح صافی قرار دارد، فعال هستند. نکته دیگر این‌ که برای برقراری فوری تماس کاربر می‌تواند حس‌گر تعبیه شده در پشت گوشی را لمس کند تا تماس دریافتی برقرار شود.

نور لبه‌ها و تنظیم حالت رد تماس

 • افزایش قدرت Meme تا ۹۰۰۰

در کنار بهبود قدرت سخت‌افزاری گوشی نوت۷ قابلیت‌های جدید نرم‌افزاری تعبیه شده در آن نیز بسیار جالب و کاربردی هستند. یکی از قابلیت‌ها امکان برش بخشی از صحنه با منظره‌ای است که کاربر می‌خواهد از آن عکس بگیرد و یا ویدیو تهیه کند. همچنین این بخش بریده شده را می‌توان به فرمت گیف تبدیل نمود. این قابلیت برای آن دسته از کاربرانی که به تهیه تصاویر گیف علاقه‌مند هستند بسیار کاربردی است.

Untitled10

 • ترجمه با استفاده از قلم

قابلیت جدید دیگری که انحصاراً در گوشی‌های نوت۷ تعبیه شده است قابلیت ترجمه با استفاده از قلم است. این قابلیت به خصوص مخصوص افرادی است که از مرورگرهای اینترنت گوشی خود زیاد استفاده می‌کنند. برای فعال‌سازی این قابلیت کافی است وارد منوی Air Commands شده و گزینه Translate را انتخاب نمایید. سپس با استفاده از قلم روی بخشی که می‌خواهید ترجمه شود، بکشید. ترجمه میان جفت‌های زبانی زیادی توسط این قلم پشتیبانی می‌شود. به نظر می‌رسد این قابلیت برای بسیاری از کاربران جالب و کارآمد باشد.

ترجمه با استفاده از قلم

 • قابلیت S Pen glance

این قابلیت برای کاربرانی که قصد سفر دارند، مناسب است. روش کار این قابلیت به این صورت است که کاربر اپلیکیشن مربوطه را باز می‌کند و بعد از آن گوگل مپ را باز می‌کند. سپس اپلیکیشن Air Command را باز کرده و سپس گزینه Glance را انتخاب می‌نماید. با این کار در واقع نقشه به اندازه کوچک در آمده و در سمت راست صفحه ظاهر می‌شود. سپس سایت‌های تهیه بلیت یا گردشگری را باز کرده و هر زمان که اطلاعات مربوط به سفر خود از قبیل بلیت و غیره را پیدا کرد قلم را روی نقشه می‌کشد و به این ترتیب نقشه به حالت بزرگ‌تر در آمده و در صورتی‌ که قلم را از روی نقشه بردارد نقشه به همان اندازه کوچک خود بر خواهد گشت.

S Pen glance

 • ساعت شب

اما ترفند نهایی مربوط به استفاده از شارژر بی‌سیم سامسونگ است. در واقع این قابلیت باعث می‌شود که گوشی نوت۷ تبدیل به ساعتی می‌شود که در هنگام تاریکی نوری از خود متصاعد می‌کند که به‌ راحتی ساعت را می‌توان از روی آن مشاهده کرد. این قابلیت برای آن دسته از افرادی که هنگام خواب عادت به استفاده از چراغ‌خواب دارند‌ مناسب است. این قابلیت تنها زمانی فعال می‌شود که گوشی به شارژر بی‌سیم وصل باشد. برای فعال کردن آن از منوی تنظیمات وارد بخش ‌Display شده و سپس گزینه Night Clock را فعال نمایید.

ساعت شب

ارسال نظر