تفاوت بامپر و قاب گوشی در چیست؟

شاید واژه ی بامپر به گوشتان خورده باشد ولی معنای آن را ندانید .امروز می خواهیم شما را با بامپر و مزیت ها و معایب آن آشنا سازیم.

تفاوت بامپر و قاب گوشی در چیست؟

کلیک - بامپر از لوازم جانبی گوشی موبایل است و یک نوع قاب به شمار می آید.واژه ی بامپر در انگلیسی به معنای ضربه گیر است چیزی شبیه به همان ضربه گیر در خودروها یا می توان نام آن را به نوعی سپر نهاد.
بامپر در واقع یک نوع قاب گوشی موبایل است که تنها دور بدنه ی گوشی را می پوشاند .کار بامپر حفاظت از لبه های گوشی در مقابل ضربه است .اصلی ترین تفاوت بامپر با قاب گوشی هم در همین نکته است که قاپ به جز صفحه نمایش کل گوشی را می پوشاند در حالی که بامپر تنها به گوشه های موبایل اکتفا می کند.

در این میان بامپرهایی با خاصیت های جالب هم در بازار وجود دارند مانند i-BLADES Smartcase که دارای باتری هستند ولی در حقیقت کار خاصی انجام نمیدهند.بامپرها براساس جنس مورد استفاده در آنها به دو دسته تقسیم می شوند:
• بامپر ژله ای:این بامپرها از جنس پلاستیک ساخته می شوند و حجیم تراز بامپرهای فلزی می باشند و در رنگ های متفاوتی عرضه می شود.
• بامپر آلومینیومی:که از جنس آلومینیوم ساخته می شوند.
بامپرها مزیت هایی هم نسبت به قاب گوشی دارند از جمله ی این مزیت ها می توان به عناوین زیر اکتفا کرد:
• بامپر سبک تر و کم حجم تر از قاب گوشی می باشد.
• به اعتقاد و نظر کسانی که استفاده از بامپر را تجربه کرده اند بامپر بسیار خوش دست می باشد و ظاهر زیباتر و شیک تری دارد.
• قیمت بامپر ارزان تر از قاب در می آید.
معایب استفاده از بامپر گوشی را میتوان در یک مورد خلاصه کرد و آن هم احتمال ضربه خوردن گوشی باشد چون بامپر تنها از گوشه های گوشی محافظت می کند .با وجود تمام اینها کسانی که دوست دارند مدل گوشی شان دیده شود بامپر را ترجیح می دهند و احتمال زیاد بامپر از موفقیت نسبی در بازار لوازم جانبی موبایل برخوردار شود

ارسال نظر