چگونه چند اپلیکیشن اندروید را در چند پنجره شناور اجرا کنیم؟

اندروید نوقات ۷ با ویژگی‌ جالب تقسیم صفحه نمایش بین دو اپلیکیشن، فعالیت‌های چند وطیفه‌ای را ساده‌تر می‌کند. با این ویژگی می‌توان چند اپلیکیشن را بر روی چند پنجره همزمان باز نگه داشت.

چگونه چند اپلیکیشن اندروید را در چند پنجره شناور اجرا کنیم؟

چند ماه قبل، گوگل از یک ویژگی چند پنجره‌ای خبر داده بود که در آخرین نسخه نوقات می‌آید. این ویژگی که با نام FreeForm شناخته شده است، اکنون بر روی نوقات ۷ قابل مشاهده است. این ویژگی اپلیکیشن‌ها را بر روی صفحه نمایش به صورت شناور در می‌آورد و پنجره را می‌توان تغییر اندازه داد و حتی آن را به گوشه‌ای انتقال داد تا در زمانی دیگر با آن کار کرد. درست مانند یک کامپیوتر رومیزی این ویژگی عمل می‌کند. با وجود اینکه گزینه‌ای برای این ویژگی در منو تنظیمات نوقات وجود ندارد، اما با پیروی از راهنمای زیر می‌توانید به سادگی این ویژگی را فعال کنید.

در ابتدا گزینه Developer Option را غیرفعال کنید. برای این کار به تنظیمات بروید، سپس گزینه About phone را انتخاب کنید و هفت بار Build number را انتخاب کنید. به منو تنطیمات برگردید. هم اکنون شما می‌توانید در اینجا مشاهده کنید که Developer Option در آنجا ظاهر شده است.

گزینه Developer Option را باز کنید. به سمت پایین حرکت کنید و گزینه زیر را فعال کنید:

Force activities to be resizable

این عبارت به این معناست که فعالیت‌هایی که صورت می‌گیرد را می‌توان مجددا تغییر اندازه داد.

دستگاه را ریبوت کنید.

گوگل پلی را باز کنید و نوار ابزار یا Taskbar را دانلود کنید.احتمالا نوار ابزار در اولین یا دومین نتیجه جستجو در گوگل پلی قابل مشاهده خواهد بود و نام توسعه دهنده آن Braden Farmer است.

اپلیکیشن نوار ابزار را باز کنید و به سمت پایین حرکت کنید و مطمئن شوید که گزینه Freeform window support فعال است. اگر فعال نیست، آن را علامت بزنید.

از همه اپلیکیشن‌هایی که اخیرا بر روی دستگاه خود باز کرده‌اید، خارج شوید.

در اپلیکیشن به سمت بالا حرکت کنید، یک آیکن کشویی آنجا خواهد بود که در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد. آن را انتخاب نمایید، اکنون لیستی از اپلیکیشن‌ها را مشاهده می‌کنید.

Taskbar-nougat-floating-window-no

Taskbar-nougat-floating-window-YES

نکته مهم آن است که اگر بر روی آیکن نوار ابزار ضربه بزنید، باید همه اپلیکیشن‌ها از روی صفحه نمایش اصلی دستگاه حذف شوند و فقط تصویر پس زمینه را ملاحظه کنید. اگر این روش کار نکرد، چندین بار این آیکن را انتخاب کنید. با انجام این کار احتمالا همه اپلیکیشن ها حذف خواهند شد. اگر نوار ابزار را باز کردید، ولی اپلیکیشن‌ها همچنان بر روی صفحه نمایش بودند، بدون این که نوار ابزار را ببندید به صفحه نمایش اپلیکیشن‌های اخیر بروید و بعد آیکن کشویی را یکی دوبار انتخاب نمایید. احتمالا با انجام این عمل، مشکل رفع خواهد شد.

ارسال نظر