معنای گارانتی مادام العمر چیست؟

تا حالا حتما از فروشنده‌های لوازم جانبی مانند فلش و رم واژه‌ی را شنیده‌اید که به سبب آن راغب شده باشید آن جنس را بخرید. همان جمله‌ی معروف این محصول گارانتی Life Time دارد.

معنای گارانتی مادام العمر چیست؟

کلیک - اگر شنیده باشید باید بدانید معنای گارانتی Life Time تا ابد و یا تا وقتی زنده هستید نیست. و بهتر است که بدانید گارانتی Life Time در کشورهای مختلف معانی مختلفی هم می‌گیرد. هرشرکتی هم بسته به سیاست‌های کاری خودش ازواژه‌ی Life Time بهره‌برداری می‌کند، به طور مثال شرکت Cisco که محصولات خودش را تحت عنوان گارانتی مادام العمر می فروشد خود را موظف به گارانتی آن محصول تا ۵ سال بعد از توقف تولید آن محصول می‌داند و یاشرکت HP برای محصولات مرتبط با شبکه ( NETWORK ) ، گارانتی مادام العمر را اینگونه تعریف کرده است: تا زمانی که حتی یک نفر در دنیا از آن محصول استفاده کند.
بعضی شرکت ها هم گارانتی مادام العمر را بدین شکل تعریف کرده‌اند تا زمانی که شرکت ما روی کره زمین موجود است و ما ورشکست نشدیم محصول رو گارانتی می‌کنیم. حالا که فهمیدید که گارانتی مادام العمر به معنای طول عمر انسان نیست بلکه به معنای طول عمر تولید آن محصول می‌باشد. ضمن اینکه باید ببینید که شما شرایط ضمانت رو رعایت کردید یا نه؟ شاید شما محصولی را خریداری کرده‌اید که بعد از دو روز آن را بشکنید در این مواقع گارانتی مادام العمر هیچ معنایی ندارد. پس قبل از خرید یک محصول به دقت شرایط گارانتی آن را مطالعه نمایید و در پایان گرچه همه‌ی ما خواهان یک گارانتی مطابق با گارانتی شرکت HP هستیم ولی این فقط مختص به شرکت نامبرده است و فعلا تعداد شرکت‌هایی با این نوع گارانتی بیشتر از یکی یا دوتا نیست پس مواظب باشید سرتان کلاه نرود.

ارسال نظر