چگونه sms های مزاحم را در اندروید مسدود کنیم؟

پیام‌های متنی ناشناس یا از افرادی که تمایل به دریافت پیام از آن‌ها ندارید را می‌توانید مسدود کنید. علاوه بر iOS، در سیستم‌عامل اندروید نیز می‌توانید این کار را انجام دهید.

چگونه sms های مزاحم را در اندروید مسدود کنیم؟

کلیک- مدتی پیش مقاله‌ای در خصوص مسدود کردن پیام‌های متنی بر روی گوشی‌های iOS منتشر کردیم. در آن مقاله به صورت خلاصه دلایل انجام این کار را عنوان کردیم . در مقاله حاضر، مسدود کردن پیام‌های متنی بر روی گوشی‌های اندروید توضیح داده خواهد شد و نحو انجام این کار بر روی گوشی‌های مختلف بیان می‌شود.

بر روی گوشی‌های نکسوس

برای مسدود کردن پیام‌ها بر روی گوشی‌های نکسوس مانند ۶P یا ۵X دو راه وجود دارد، اولین راه این است که مکالمه مخاطب موردنظر خود را باز کنید. بر روی More یا عبارت بیشتر که با سه نقطه نشان داده شده است ضربه بزنید. گزینه People & Option را انتخاب کنید و بر روی عبارت Block که به معنی مسدود کردن است ضربه بزنید.

شما همچنین می‌توانید اپلیکیشن پیام‌رسان را باز کنید و بر روی مکالمه‌ای که می‌خواهید آن را مسدود کنید ضربه بزنید، گوشه بالا سمت راست بر روی Block ضربه بزنید و گزینه Ok را انتخاب کنید.

بر روی گوشی‌های سامسونگ

مانند نکسوس، گوشی‌های سامسونگ نیز برای مسدود کردن پیام‌های متنی دو راه دارند.

یک راه این است که پیام‌ها را باز کنید و مکالمه فرد موردنظر خود را انتخاب کنید . بر روی آیکن بیشتر ضربه بزنید، گزینه Block number را باز کنید. سپس این گزینه را روی On قرار دهید.

روش دیگر این است که به مسیر زیر بروید:

Messanger > More > Setting

بر روی Block messages ضربه بزنید و یک جعبه آنجا مشاهده می‌کنید که می‌توانید لیست مسدود شده‌ها را در آنجا با عنوان Block list ببینید. در اینجا به صورت دستی نام مخاطب خود را اضافه می‌کنید و بر روی علامت + ضربه بزنید یا از inbox یا لیست مخاطبان خود یکی را اضافه کنید. زمانی که تمام مخاطبان مورد نظر خود را به لیست اضافه کردید بعد فلش برگشت را انتخاب کنید.

بر روی گوشی‌های LG

فرایند مسدود کردن در گوشی LG سریع و سر راست است. تفاوتی که گوشی‌های LG با سایر گوشی‌ها دارد این است که به جای مفهوم مسدود کردن، از اسپم استفاده می‌شود و به این صورت پیام‌ها مسدود می‌شود.

اپلیکیشن پیام‌رسانی LG را باز کنید. بر روی SMS یا MMS مخاطب موردنظر ضربه بزنید. به مسیر زیر بروید:

Menu > Register spam number and check or uncheck Delete all messages of the selected number

به خاطر داشته باشید که این قسمت کاملا اختیاری است و می‌توانید آن را انتخاب نکیند. این گزینه به شما می‌گوید که بعد از مسدود کردم پیام مخاطب مورد نظر همه پیام‌های آن مخاطب حذف می‌شود.

با این روش، مخاطب یا شماره موردنظر مسدود می‌شود و از سمت آن پیامی دریافت نمی‌کنید.

بر روی گوشی‌های HTC

فرایند مسدود کردن بر روی گوشی‌های HTC نیز مانند گوشی‌های LG سریع است. پیام‌رسان را باز کنید بر روی مکالمه مورد نظر خود ضربه بزنید تا زمانی که Message Options یا گزینه‌های پیام ظاهر شود. بعد گزینه Block contact را انتخاب کنید.

ارسال نظر