چگونگی تشخیص مشکل در باتری گلکسی نوت ۷

خبر انفجار باتری‌های گلکسی نوت ۷ جنجال آفرین شد و ضمن خدشه‌دار کردن اعتبار این شرکت زیان مالی فراوانی هم به آن وارد کرد، اگر گلکسی نوت ۷ خریده‌اید و از این بابت نگرانید این مطلب را دنبال کنید.

چگونگی تشخیص مشکل در باتری گلکسی نوت ۷

کلیک- اخبار جنجالی آتش گرفتن باتری‌های گلکسی نوت ۷ در همه جا پیچیده‌است این خبرها از به آتش کشیده شدن اتاق یک مرد استرالیایی به وسیله‌ی این گوشی شروع شد و تا آتش گرفتن یک خودرو در کالیفرنیا با اتفاقی همسان ادمه یافت. سامسونگ برای اینکه هر چه سریع‌تر جنجال‌های این آبروریزی را خاموش کند فراخوانی برای جمع‌آوری گوشی‌های نوت ۷ داده‌است؛ اما این مشکل در مورد همه‌ی گوشی‌های نوت ۷ صدق نمی‌کند، گوشی‌های گلکسی نوت ۷ جدید که تازه از خط تولید خارج شده‌اند و از مشکل باتری رنج نمی‌برند. به همین منظور سامسونگ چند قسمت مشخص بر روی جعبه گوشی‌های گلکسی نوت ۷ جدید را علامت گذاری کرده تا به راحتی بتوان گلکسی نوت ۷ جدید بدون مشکلِ باتری را تشخیص داد.

واحد سامسونگ موبایل استرالیا تاکید دارد در حین خرید گلکسی نوت ۷ حتما به مربع سیاه کوچکی که در پایین قسمت بارکد گوشی درج شده‌ است دقت داشته باشید. مورد دیگر هم درج عبارت S در قسمت بالا و سمت راست بارکد گلکسی‌های نوت ۷ جدید است. به این ترتیب به‌وسیله این دو علامت بر روی جعبه گلکسی نوت ۷ به راحتی میتوانید از عدم اشکال باتری این گوشی باخبر شوید.

در این میان سوالی برای خریداران این گوشی پیش آمده‌است که اگر جعبه گوشی را به هر دلیلی گم کرده باشیم باید چه کنیم؟ آن‌طور که سامسونگ اعلام کرده‌است، کمپانی سامسونگ برای این مشکل هم راه‌حلی جلوی روی شما نهاده‌است و کافی است تا شماره IMEI گوشی گلکسی نوت ۷ را در وب‌سایت سامسونگ بررسی کنید.ولی لازم به ذکر است که این بانک‌اطلاعاتی گوشی‌های نوت ۷ سامسونگ از ۳۱ شهریور ماه در دسترس خواهد بود.

شیوه پیدا کردن شماره IMEI گوشی گلکسی نوت ۷ نیز کار چندان سختی نیست، برای این کار به منوی Settings وارد شده و گزینه General را انتخاب کنید تا وارد قسمت Status شوید. در این مرحله هم به راحتی می‌توانید به شماره IMEI گوشی دسترسی داشته باشید.

با توجه به کلاه‌برداری‌های زیادی که در بازار مشاهده می‌شود پیشنهاد می‌کنیم ، در کنار شیوه اول که چک کردن عبارت‌ها در جعبه نوت ۷ است، حتما شیوه دوم را که بررسی شماره IMEI گوشی در وب‌سایت سامسونگ است را نیز حتما امتحان کنید. چرا که در درج عبارت چاپی بر روی جعبه گوشی به راحتی می‌توان تقلب کرد.

اگر این مشکل حل بشود بعید است که دیگر شرکت سامسونگ از این اشتباهات انجام دهد و شما می‌توانید با خیال راحت از گلکسی نوت ۷ استفاده کنید.

ارسال نظر