۱۴ روش برای افزایش طول عمر باتری آیفون

نیازی نیست تا اشاره کنیم که چقدر خالی شدن باتری گوشی می‌تواند آزاردهنده باشد به خصوص وقتی به آن نیاز دارید. بهبودهای عمده‌ای که در iOS 9 ایجاد شده بود، کمک زیادی به افزایش طول عمر باتری کرد، با این حال روش‌هایی وجود دارند تا خودتان هم این زمان را کمی افزایش دهید.

۱۴ روش برای افزایش طول عمر باتری آیفون

کلیک- افزایش طول عمر باتری چیزی است که همیشه کاربران بر روی آن اصرار دارند. هرچند که اپل در آیفون ۷ توانسته است مدت زمان استفاده از باتری را افزایش دهد.

اپل در آیفون ۷ با استفاده از باتری ۱۹۶۰ میلی‌آمپر ساعتی (در مقایسه با باتری ۱۷۶۰ میلی‌آمپر ساعتی آیفون ۶ اس) و باتری ۲۹۰۰ میلی‌آمپر ساعتی در آیفون ۷ پلاس (در مقایسه با باتری ۲۷۵۰ میلی‌آمپر ساعتی ۶ اس پلاس) توانست تا طول عمر استفاده از باتری را به دو ساعت بیشتر از آیفون‌های سال قبل افزایش دهد.

همان‌طور که "فیل شیلر" (Phil Schiller) طی مراسم رونمایی آیفون در هفته گذشته اعلام کرد، تراشه A10 فیوژن در حال حاضر قدرتمند ترین تراشه مورد استفاده بر روی گوشی‌های هوشمند موجود در بازار است که بیشترین مدت زمان استفاده از باتری را بر روی آیفون ممکن می‌کند.

هرچند که این اقدام هم برای کاربران آیفون که اغلب به گوشی خود اعتیاد دارند، کفایت نمی‌کند. به همین دلیل، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در "دی اپ گیکس" (The App Geeks) 14 روش را ارائه داده‌اند که با انجام آن ها می‌توانید زمان استفاده از باتری را در دستگاه تحت iOS خود افزایش دهید. بعضی از این روش‌ها، احتمالا تا به حال به ذهن خودتان هم رسیده باشد مثل کاهش دادن نور صفحه نمایش و غیرفعال کردن GPS و یا خدمات موقعیت. با این وجود، هنوز چند ترفند وجود دارد که احتمالا حتی ذهنتان به آن ها نرسیده باشد.

 • ۱- Battery-Usage گوشی را چک کنید.

می‌توانید به سادگی با رفتن به قسمت "مصرف باتری" گوشی، برنامه‌هایی را که بیشترین میزان باتری را از گوشی شما می دزدند پیدا کنید. برای این کار باید به تنظیمات رفته و تنظیمات عمومی را باز کنید. سپس به قسمت تنظیمات باتری بروید و در قسمت "۷ روز گذشته" کلیک کنید تا این نرم‌افزارهای خوره باتری را پیدا کنید. برای راحت‌تر پیدا کردن این قسمت، می‌توانید مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings> General> Battery> Last 7 Days> Clock Icon

حالا برنامه‌هایی را که نیازی به آن‌ها ندارید پاک کنید.

 • ۲- برنامه "فیسبوک" را پاک کنید.

 • اپلیکیشن فیسبوک یکی از برنامه‌های باتری‌خور گوشی‌های هوشمند است. بهتر است هر چه سریع‌تر این نرم‌افزار را پاک کنید و به جای آن فیسبوک را بر روی مورگر خود باز کنید.
 • ۳- از یک Ad Blocker یا متوقف کننده تبلیغات استفاده کنید.

اگر زیاد از مرورگر استفاده می‌کنید، نصب یک برنامه "متوقف‌کننده تبلیغات" مثل ۱Blocker می‌تواند تا دو برابر مدت زمان استفاده از باتری را افزایش دهد. این نوع برنامه‌ها از ظاهر شدن تبلیغات پاپ‌آپ غیر ضروری جلوگیری می‌کنند. پاپ‌آپ‌ها شامل عکس‌ها و یا ویدیوهایی هستند که باعث کند شدن اینترنت‌گردی و همچنین باعث استفاده بیشتر از رم گوشی می‌شوند. استفاده از اد بلاکر می‌تواند جلوی این کار را بگیرد.

 • ۴- هرگز برنامه‌ها را Force Stop نکنید!

برخلاف چیزی که به نظر می‌رسد، Force Stop کردن برنامه‌ها هیچ کمکی به ذخیره کردن باتری نمی‌کند. این مطلب از سوی رئیس iOS یعنی "کریگ فدریکی" هم تایید شده است.

optimized-1zjp222

 • ۵- از حالت "هواپیما" و یا حالت "توان کمتر" (Low Power Mode) استفاده کنید.

برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings> Battery> Low Power Mode or Settings> Airplane Mode

این حال باعث غیر فعال شدن Wi-Fi، اینترنت همراه، بلوتوث و NFC شده و مدت زمان استفاده از باتری را افزایش می‌دهد.

 • ۶- نور صفحه نمایش را کاهش دهید.

هرچه بیشتر از صفحه نمایش گوشی استفاده کنید، باتری گوشی زودتر خالی می‌شود. اما با کم کردن نور نمایشگر از طریق مسیر زیر، می‌توانید کمی این روند را کند کنید:

Settings> Display & Brightness

 • ۷- برنامه‌های پس‌زمینه را رفرش کنید.

برخی برنامه‌ها حتی اگر در حال استفداه نباشند، فعال باقی مانده و باتری مصرف می‌کنند. برای اصلاح این وضعیت مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings> General> Background App Refresh

 • ۸- خدمات موقعیت و یا GPS را غیرفعال کنید.

این کار را به برنامه‌های خوره باتری و یا برنامه هایی که نیازی ندارید تا برای استفاده از آن‌ها موقعیت خود را وارد کنید، ‌ کمک می‌کند.

 • ۹- ایمیل خود را از حالت Push به Fetch تغییر دهید.

اگر از ایمیل با اکانت چندگانه استفاده می‌کنید، این کار می‌تواند کمکتان کند تا باتری را بیشتر ذخیره کنید. حالت Push به این معنی است که گوشی به طور دائمی در حال چک کردن اکانت‌های ایمیل شماست تا به محض دریافت ایمیل جدید به شما اطلاع دهد. تغییر دادن این حالت به حالت Fetch (چک کردن هر ۱۵، ۳۰یا ۶۰ دقیقه و یا حتی چک کردن دستی) باعث کاهش مصرف باتری می شود. برای این کار از مسیر زیر اقدام کنید:

Settings> Mail, Contacts, Calendars> Fetch New Data

optimized-9hse111

 • ۱۰- سلولار یا همان اینترنت همراه و یا وای- فای گوشی را وقتی سیگنال ضعیف است، خاموش کنید.

استفاده از داده موبایل و یا وای-فای در زمانی که ارتباط ضعیف است، می‌تواند باعث مصرف شدیدتر باتری شود چرا که گوشی قدرت زیادی را مصرف می‌کند تا دنبال سیگنال بگردد. برای خاموش کردن آن به Settings> Mobile Data بروید.

 • ۱۱- اطلاع‌رسانی‌های (Notification) های غیرضروری را غیر فعال و یا حالت "مزاحم نشوید" را فعال کنید.

وقتی که اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد، گوشی بیدار شده و این پیغام را نمایش می‌دهد که یعنی باتری استفاده می‌شود. خاموش کردن پیغام‌های غیر ضروری به ذخیره باتری کمک می‌کند. این کار را از مسیر زیر انجام دهید:

Settings> Notification>

در این قسمت برنامه مورد نظر را که می‌خواهید دریافت نوتیفیکیشن آن غیر فعال شود، انتخاب و گزینه "Allow Notification" را غیرفعال کنید.

برای فعال کردن حالت "مزاحم نشوید" (Do Not Disturb)، در داخل منوی تنظیمات، Do Not Disturb را فعال کنید.

 • ۱۲- iCloud را خاموش کنید.

در مواقعی که از iCloud استفاده نمی‌نید، با خاموش کردن آن باتری خود را ذخیره کنید. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings> iCloud> Keychain

 • ۱۳- جستجوی Spotlight را خاموش کنید.

اگر جستجوی Spotlight بر روی گوشی روشن باشد، پیدا کردن برنامه از روی گوشی آسان‌تر است. با این حال، روشن باقی گذاشتن آن باعث مصرف بی مورد باتری می‌شود. پس بهتر است بعد از این‌که استفاده از آن تمام شد، آن را از مسیر زیر خاموش کنید:

Settings> General> Spotlight Search

 • ۱۴- در نهایت این که گوشی خود را هرگز در معرض آفتاب قرار ندهید!

ارسال نظر