تماشا کنید؛ روش جدید و جالب ظاهر کردن فیلم پس از عکاسی

یک شرکت فرانسوی در اقدامی با استفاده از کاغذهای قدیمی ژاپنی با نام Washi دست به تولید فیلم های عکاسی منحصربه‌فردی زده است.

تماشا کنید؛ روش جدید و جالب ظاهر کردن فیلم پس از عکاسی

کلیک- فیلم های عکاسی قدیمی و مرسوم همه یک فرآیند یکسان را طی می کردند. تمام فیلم‌های عکاسی با لایه‌ای از نمک های نقره به نام هالید نقره پوشانده شده اند و یک ماده ژلاتینی برای چسباندن هالید های نقره بر روی سطح پلاستیکی فیلم استفاده شده است. اندازه کریستال های نمک در واقع میزان حساسیت فیلم عکاسی به نور را نمایش می دهد. اما فیلم Washi Film با تمام فیلم های معمولی و مرسوم متفاوت است.

یک شرکت فرانسوی که یک شرکت بسیار کوچک در صنعت عکاسی است؛ با فرآیندی از روش قرار دادن هالیدهای نقره بر روی صفحه پلاستیکی با یک لایه ژلاتینی استفاده نکرده است و از کاغذ های دست‌ساز قدیمی ژاپنی Washi استفاده کرده است.

در سال ۲۰۱۳ کمپانی فرانسوی دست به تولید فیلم های لارج فرمت و ۱۲۰ با این تکنیک زد و حالا این کمپانی تکنیک را بر روی فیلم‌های سیاه و سفید کنتراست بالای خود و فیلم های ۱۳۵ اعمال کرده است.

سخنگوی کمپانی اظهار دارد که این کاغذ یک کاغذ معمولی و قدیمی است که سال‌ها در ژاپن استفاده می شده است و از لحاظ زیبایی شناسی بسیار کاغذ خوب و مرغوبی است. درواقع شرکت فرانسوی کاغذ عکاسی قدیمی چینی Washi را به جای سطح حساس پوشیده با هالید نقره قرار داده است.

با فیلم های ۳۵ میلی‌متری که ایزو یا حساسیت بسیار پایینی هم دارند نمی‌توان در نورهای کم و نور شب عکاسی کرد ولی در نور متعارف و خوب به‌راحتی می‌توان عکس های بسیار خوبی گرفت.

با استفاده از این فیلم ها دیگر نیازی به طی کردن مراحل گذاشتن عکس در آگراندیسمان و چاپ کردن عکس توسط آگراندیسور نیست، بلکه با استفاده از این فیلم عکاسی عکس‌ها به‌صورت مستقیم و مثبت بر روی فیلم عکاسی ما به وجود می آیند و با اسکن کردن و بزرگنمایی آن می توان از عکس ها استفاده کرد.

انتظار می رود که در آینده و استفاده از کاغذ Washi در فیلم هایی با قطع های بزرگ‌تر کیفیت تصاویر به دست آمده نیز بالاتر رود.

ارسال نظر