چگونه سیستم مورد نیاز بازی را در لپ تاپ و PC تشخیص دهیم؟

چه سیستمی برای نصب بازی روی لپ تاپ نیاز است؟ آیا می توانیم بازی را بر روی سیستم خود نصب کنیم یا خیر؟ این ها همه سوالاتی است که طرفداران بازی های کامپیوتری از خود می پرسند. برای دانستن پاسخ این سوالات با ما همراه شوید.

چگونه سیستم مورد نیاز بازی را در لپ تاپ و PC تشخیص دهیم؟

کلیک- سیستم مورد نیاز بازی یکی از چالش برانگیزترین سوالاتی است که برای همه کاربران پیش می آید . برای مثال می توان از کاربری گفت که بعد از خرید لپ تاپ نمی داند که می تواند بازی ۲۰۱۴ PES را روی دستگاه خود نصب کند یا خیر؟ یا اگر نصب شد آیا لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی می تواند درست بازی را اجرا کند؟ پاسخ به این دو سوال موضوع این مطلب است برای دانستنش تا انتها با ما همراه باشید.

سیستم مورد نیاز یا Requirements System چیست ؟

همه نرم افزارهایی که شما روی کامپیوتر یا لپ تاپ و حتی موبایل و تبلت خود نصب می کنید به سخت افزاری احتیاج دارد که در موقع اجرای نرم افزار هنگ نکند و بتواند به کار خودش ادامه دهد .

معمولا شرکت ها دو نوع سیستم مورد نیاز یا requirements system را معرفی می کنند .

۱ - حداقل سیستم مورد نیاز یا minimum Requirements

۲ - سیستم مورد نیاز توصیه شده یا Recommended Requirements

چک کردن مشخصات سخت افزاری مورد نیاز بازی

حداقل سیستم مورد نیاز همانطور که از اسمش پیداست یعنی کمترین مقادیر پردازنده CPU ، رم RAM و گرافیک GPU که می توانند با دردسر بازی یا نرم افزار را اجرا کنند اما سیستم مورد نیاز توصیه شده یعنی با آن کانفیگ می توانید به راحتی بازی و نرم افزار را نصب کنید و از آن لذت ببرید . چک کردن مشخصات سخت افزاری مورد نیاز بازی حداقل سیستم مورد نیاز یا سیستم مورد نیاز بازی توصیه شده ، معمولا روی پاکت بازی درج می شود. اگر روی پاکت بازی نبود می توانید به سایت سازنده بازی مراجعه کنید و یا اصلا عبارت انگلیسی ۲۰۱۴ PES Requirement System را در گوگل سرچ کنید . چندین سایت باز می شود که سیستم مورد نیاز بازی را می توانید در آن ها پیدا کنید. معمولا شکلی مثل تصویر زیر می بینید. برای مثال تصویر زیر سیستم مورد نیاز بازی فرمول ۱ ورژن ۲۰۱۴ را نشون می دهد .

مقایسه سخت افزار لپ تاپ با سیستم مورد نیاز بازی

برای مقایسه سیستم مورد نیاز بازی که می خواهید روی لپ تاپ یا کامپیوتر تان نصب کنید یا باید به صورت دستی مشخصات سیستم خود را با حداقل سخت افزار مورد نیاز بازی مقایسه کنید یا از نرم افزارهای مخصوص این کار استفاده کنید .

مقایسه دستی که مشخص است، نگاه کنید ببینید چه پردازنده و رم و گرافیکی تعیین شده بعد با مشخصات سیستم خود مقایسه کنید . برای دیدن مشخصات سیستم تان می توانید از نرم افزارCPU-Z یا نرم افزار Speccy استفاده کنید. مزیتی که نرم افزار Speccy دارد این است که در یک قسمت همه مشخصات سخت افزاری کامپیوتر یا لپ تاپ تان را می زند. این نرم افزار را دانلود کنید. بعد از اجرا خودش به صورت اتوماتیک مشخصات سخت افزاری را نشون می دهد. در این مرحله باید تصویر زیر را مشاهده کنید.

تشخیص سیستم مورد نیاز بازی

تشخیص سیستم مورد نیاز بازی با نرم افزار

سایتی وجود دارد که خیلی سریع به شما می گوید که سیستم مورد نیاز بازی چه باید باشد. فقط کافی است داخل این سایت شوید و در کادر بازی مورد نظر خود را جستجو کنید و سپس روی دکمه کلیک کنید. در این مرحله سوالی از شما پرسیده می شودکه باید آخرین گزینه را انتخاب کنید.

اگر نمی خواهید مقایسه را به صورت دستی انجام دهید می توانید نرم افزار requirements system Lab را دانلود کنید.

وارد لینک که می شوید به صورت اتوماتیک نرم افزار دانلود می شود. فقط ۵ ثانیه صبر کنید تا پنجره دانلود باز شود.

نرم افزار اطلاعات سخت افزاری شما را به سرور سایت می فرستد و سایت دیگر شما را می شناسد و در آنجا سیستم مورد نیاز بازی را با سخت افزار شما مقایسه می کند.

تشخیص سیستم مورد نیاز بازی

نکات مهم در مورد سیستم مورد نیاز بازی

- دوستانی که فقط گرافیک مجتمع اینتل HD دارند زیاد روی بازی های سنگین حساب باز نکنند. چون گرافیک مجتمع برای بازی طراحی نشده است و بیشتر کارهای کوچک را انجام می دهد . البته توانایی انجام بازی های کم حجم و سبک را نیز دارد.

- تمام قطعات سخت افزاری روی اجرای بازی تاثیر گذار هستند. به این معنی که با وجود پردازنده قوی و رم گیگ باز هم ممکن است برای اجرا مشکلی به وجود آید. در حالت کلی نقش رم و گرافیک در اجرای بازی بیشتر است اما نه اینکه پردازنده سلرون تک هسته ای داشته باشید.

- در مجموع نصب بازی مخصوصا بازی های جدید نیاز به حداقل دانش کامپیوتری دارد و باید در اجرا مراقب مسائل جانبی باشید. خیلی از کاربران گمان می کنند نصب بازی و کلا نرم افزار فقط next زدن است. در صورتی که باید کرک کنید ، واسط های گرافیکی مثل DirectX را نصب کنید. البته در بیشتر مواقع راهنمای نصب وجود دارد . از این به بعد دیگر می دانید که چه بازی هایی می توانند روی کامپیوتر یا لپ تاپ شما نصب بشوند.

ارسال نظر