آموزش تصویری چهل و یک ترفند کنسول Xbox One (بخش سوم)

در این بخش نیز قصد داریم شما را با ده ترفند دیگر این کنسول آشنا کنیم.

آموزش تصویری چهل و یک ترفند کنسول Xbox One (بخش سوم)

کلیک - در این بخش در ادامه بخش دوم قصد داریم ۱۰ ترفند دیگر این کنسول همانند کنترل تلویزیون با استفاده از آن، استفاده از دستیار Cortana در این کنسول، ذخیره خودکار بازی ها و غیره را معرفی کنیم. با ما همراه باشید

  1. خاموش کردن میکروفون کینکت

cut-out-kinects-party-chatter_new

میکروفون کینکت برای برقراری ارتباط هنگام انجام بازی های آنلاین بسیار مفید است؛ اما متأسفانه از قابلیت حذف صداهای محیطی برخوردار نیست و ممکن است صداهای دیگر در اتاق شما، سایر اعضای گروه شما را نیز آزار دهد؛ مثلا ممکن است در حین انجام بازی در حال صحبت کردن با دوست خود باشید که واقعاً دیگران را آزار می دهد. برای خاموش کردن میکروفون هدفون ابتدا باید به بخش Kinect در تنظیمات کنسول مراجعه کرده و سپس گزینه "Use Kinect For Chat" را غیر فعال کنید.

  1. ورود به بخش Home Xbox

set-your-home-xbox_new

چنانچه در کنسول دیگری به غیر از کنسول خود ثبت نام کرده اید، هنگام استفاده از کنسول خود مطمئن شوید که وارد دستگاه خود شده اید و "Home Xbox" را انتخاب کنید.

این موضوع به معنای این است که افراد دیگر که به کنسول شما متصل هستند، می توانند بدون ثبت نام اولیه به مجموعه کامل بازی های شما دسترسی داشته باشند و شما هم می توانید به مجموعه بازی های آن ها دسترسی داشته باشید. چنانچه عناوین کمی در مجموعه بازی های خود دارید و نمی خواهید دیگران به آن ها دسترسی داشته باشند، می توانید با مراجعه به تنظیمات کنسول و انتخاب گزینه "Add To Family"، دسترسی سایر افراد به بازی ها را تنها به اعضای خانواده خود محدود کنید.

  1. استفاده از کنسول برای کنترل کردن تلویزیون

home-remote-xbox_new

این کنسول با هدف کنترل سایر وسایل الکترونیکی، مخصوصا تلویزیون ساخته شده است. شما می توانید با استفاده از فرمان های صوتی از طریق کینکت، به راحتی تلویزیون خود را کنترل کنید. برای انجام این کار ابتدا به تنظیمات کنسول مراجعه کرده (شما می توانید در هر زمانی با زدن دکمه منوی روی دسته به این بخش دسترسی پیدا کنید) و سپس گزینه TV & OneGuide را انتخاب کنید. پس از ورود به این بخش باید برند تلویزیون خود را انتخاب کرده و پس از آن گزینه Next و در پایان گزینه Automatic را انتخاب کنید. در آخرین مرحله گزینه Send Command را انتخاب کنید (در صورتی که تلویزیون شما به درستی تنظیم شده باشد، صدای آن باید با انتخاب این گزینه قطع شود). همچنین می توانید با انجام تنظیمات کمی، کنسول و تلویزیون را به صورت همزمان خاموش کنید. برای انجام این کار باید دوباره گزینه TV & OneGuide را انتخاب کنید و سپس گزینه Power Settings را انتخاب کنید. پس از آن گزینه Xbox One و در پایان گزینه turns on my devices and 'Xbox Turns off' turns off my TV را انتخاب کنید.

  1. بررسی بخش افزونه های بازی ها ( add -ons ) بازی ها با یک نگاه

check-game-add-ons-at-a-glance_new

برای مشاهده تمام DLC های (محتوای اضافی دانلود شده برای بازی ها) در دسترس برای بازی هایی که قبلا در کنسول وجود داشته اند (بدون نیاز به جستجوی اسامی بازی ها)، ابتدا اپلیکیشن My Games را در صفحه اصلی انتخاب کنید و پس از پیدا کردن عنوان بازی مورد نظر، دکمه منو را روی دسته بزنید و در نهایت گزینه See در Xbox Store را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید افزونه های در دسترس برای بازی مورد نظر را مشاهده کنید.

چنانچه قبلا یک session pass (اکانتی که توسط منتشر کنندگان فروخته می شود و امکان دسترسی به تمام DLC های یک بازی از طریق این اکانت برای کاربر فراهم می شود) خریده باشید یا یک رمز عبور دریافت کرده باشید و یا خود محتوا را خریده باشید، گزینه Install را در بالای لیست افزونه ها مشاهده خواهید کرد.

شما همچنین می توانید در اپلیکیشن My Games بدون اینکه بخواهید افزونه های یک بازی را دانلود کنید، یک بازی را انتخاب کنید و پس از زدن دکمه منو بر روی دسته بازی، گزینه "show all ad-one" را انتخاب کنید.

  1. ذخیره خودکار بازی ها

tf_fracture_battle_new

کاربران کنسول ایکس باکس ۳۶۰ در صورتی که می خواستند یک بازی را بر روی کنسول ایکس باکس ۳۶۰ دیگری بازی کنند، باید آن را یا روی یک کارت میکرو SD و یا در سرویس ابری ذخیره می کردند؛ اما کاربران ایکس باکس وان دیگر مجبور به انجام این کار نیستند و بازی ها به صورت خودکار ذخیره می شوند. در صورتی که کاربران به سرویس Xbox Live متصل باشند، بازی ها به صورت خودکار در سرویس ابری ذخیره می شوند.

کاربران می توانند در خود بازی، فایل های ذخیره شده را مدیریت کنند و یا آن ها را حذف کنند؛ بنابراین تا زمانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید، هر کنسولی می تواند به کنسول شخصی شما تبدیل شود.

  1. انجام بازی های پلی استیشن ۴ از طریق ایکس باکس وان

play-ps4-on-your-xbox_new

به دلیل اینکه این کنسول مجهز به پورت HDMI است، هر گونه وسیله دیگری که مجهز به این پورت باشد، نیز می تواند به این کنسول متصل شود و از طریق آن راه اندازی شود؛ بنابراین شما می توانید هر گونه کنسول دیگری را که شامل پلی استیشن ۴ هم می شود، نیز به این کنسول متصل کنید و بازی های آن را با ایکس باکس وان تجربه کنید.

البته ممکن است در این روش در هنگام انجام بازی ها با کمی تاخیر مواجه شوید؛ اما مزیت این روش این است که شما می توانید بازی ها را با رزولوشن های متفاوت و همچنین نرخ رفرش های متفاوت که شامل رزولوشن های ۴۸۰p، ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۱۰۸۰p با نرخ رفرش ۵۰ هرتز یا ۶۰ هرتز می شود.

  1. متصل شدن به بخش Guide

guide_new

یکی از بزرگترین ویژگی های رابط کاربری جدید New Xbox Experience، اضافه شدن بخش Guide به این رابط کاربری جدید است. بخش Guide نسبت به کنسول ایکس باکس ۳۶۰ بسیار بهتر شده است و مشکل ویژگی های سنگین کنترل کننده و کند بودن زمان پاسخگویی در آن دیده نمی شود.

در این بخش می توانید در هر لحظه ببینید که دوستان شما در حال انجام چه بازی هایی هستند. همچنین می توانید نوتیفیکیشن های کنسول خود و گزینه های و تنظیمات مربوط به چت با دوستان خود را نیز مشاهده کنید. شما می توانید با دو بار زدن دکمه Xbox به این بخش دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید در حالی که در صفحه اصلی (Home Screen) هستید با حرکت دادن دکمه استیک چپ دسته به سمت چپ، نیز به این بخش دسترسی پیدا کنید.

  1. برقراری ارتباط با دیگران از طریق سربرگ Community

xbox-one-community-tab_new

در سربرگ Community، کنسول به فیس بوک متصل می شود و شما می توانید پست های دوستان خود را لایک کنید. همچنین می توانید اسکرین شات ها و کلیپ های بازی های خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. دوستان شما نیز می توانند باگ ها، کدهای تلقب، اسکرین شات ها و سایر موارد مربوط به بازی را به اشتراک بگذارند.

شما می توانید کلیپ های ویدیویی Xbox DVR را نیز به اشتراک بگذارید. برای این کار می توانید گزینه Share Something to Xbox Live را که در بالای صفحه feed شما قرار دارد، انتخاب کنید و به راحتی کلیپ های خود را به اشتراک بگذارید.

  1. کنترل کنسول با و موارد دیگر با دستیار مجازی Cortana

cortanaxboxone1_new

مایکروسافت به تدریج در حال ادغام سیستم ها، سرویس ها و ابزارهای ایکس باکس وان با ویندوز ۱۰ است؛ بنابراین امکان استفاده از ویژگی هایی که برای سال ها، تنها مختص کامپیوتر بوده است برای ایکس باکس وان نیز فراهم می شود.

کاربران این کنسول نیز می توانند با جستجوی کلمات کلیدی و فرمان های صوتی از Cortana استفاده کنند (درست همانند کامپیوتر) و از آن برای جستجو در لیست دوستان، کلیپ بازی ها، بخش Communication و Xbox Store، نیز بهره مند شوند. استفاده از این دستیار مجازی می تواند استفاده از این کنسول را به مراتب راحت تر کند.

  1. قابلیت سازگاری عقب رو

xbox_backward_e3_new

همانطور که قبلا گفتیم صاحبان این کنسول به لطف برخورداری آن از فناوری سازگاری عقب رو می توانند از بازی های ایکس باکس ۳۶۰ نیز لذت ببرند.

کاربران این کنسول یا می توانند دیسک های بازی های ایکس باکس ۳۶۰ را خریداری کنند و یا می توانند آن ها را به صورت مستقیم از Xbox Store دانلود کنند؛ البته به یاد داشته باشید که این بازی ها رایگان نیستند و باید آن ها را بخرید و یا قبلا آن ها را خریده باشید.

منتظر بخش آخر این مطلب باشید.

ارسال نظر