آموزش تصویری تهیه دستکش مخصوص کار با گوشی لمسی

در این مطلب قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانید دستکش خود را به یک دستکش مخصوص کار با گوشی های لمسی تبدیل کنید و به مشکل کار کردن با گوشی لمسی هنگام استفاده از دستکش پایان دهید.

آموزش تصویری تهیه دستکش مخصوص کار با گوشی لمسی

کلیک - اکثر ما در فصل زمستان از دستکش استفاده می کنیم و اگر گوشی لمسی داشته باشیم، مجبوریم برای استفاده از گوشی خود، آن ها را درآوریم. در این مطلب قصد داریم روشی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن دیگر مجبور نیستید برای استفاده از گوشی لمسی خود، دستکش های خود را درآورید. دلیل واکنش ندادن صفحه نمایش گوشی ها به لمسی کاربران در هنگامی استفاده از دستکش این است که صفحه نمایش های لمسی به وسیله ارتباط با جریان الکتریکی اندک موجود در انگشتان ما، عمل می کنند و دستکش ها مانع ایجاد این ارتباط می شوند. البته صاحبان گوشی های آیفون ۷ و گلکسی اس ۷ می توانند از دستکش های مخصوصی استفاده کنند که برای کار کردن با این گوشی ها طراحی شده اند و به خوبی با آن ها سازگار هستند؛ اما جالب است بدانید که خود شما نیز می توانید چنین دستکشی را تهیه کنید؛ برای آشنایی با نحوه انجام این کار با ما همراه باشید.

تهیه این دستکش بسیار راحت است و شما می توانید تنها با یک دستکش معمولی، یک سوزن رفوگری و چند نخ رسانا به راحتی آن را تهیه کنید.

ممکن است این وسایل همه جا پیدا نشوند؛ اما یافتن آن ها دشوار هم نیست. نخ رسانا همانطور که از نامش پیدا است، قادر است جریان الکتریکی موجود در انگشتان شما را انتقال دهد. ضخامت این نخ ها کمی از نخ های معمولی بیشتر است و قیمت آن ها نیز کمی زیاد است؛ اما این نخ ها به غیر از این کار کاربردهای دیگری هم دارند. در هنگام خرید این نخ ها دقت کنید که اصلی باشند؛ زیرا به تازگی در برخی از مناطق نمونه تقلبی این نخ ها نیز فروخته می شود.

طرز تهیه دستکش

برای تهیه دستکش مخصوص گوشی های لمسی، تنها کافی است نخ های رسانا را با سوزن رفوگوری، نوک آن انگشتی که می خواهید با آن از گوشی استفاده کنید، با الگوی ضربدری (همانند شکل زیر) بدوزید. لازم به ذکر است که نخ ها را باید در هر دو قسمت داخلی و خارجی نوک انگشت دستکش بدوزید؛ زیرا نخ های قسمت داخلی با انگشت شما و نخ های قسمت خارجی دستکش با صفحه نمایش تماس پیدا می کنند. در هنگام دوخت نخ ها دقت داشته باشید که نخ ها به میزان مناسبی دوخته شوند؛ زیرا برخی از گوشی ها به لمس های کوچک سطحی واکنشی نشان نمی دهند و در هنگام دریافت لمس های این چنینی تصور می کنند که انگشت کاربر به صورت تصادفی با صفحه نمایش تماس پیدا کرده است و او قصد استفاده از گوشی را نداشته است.

لازم به ذکر است که حسگر اثر انگشت گوشی، هنگام استفاده کاربر از دستگش به هیچ وجه عمل نمی کند و کاربران باید قبل از پوشیدن دستکش، آن را غیر فعال کنند و از رمز عبور برای ورود به گوشی خود استفاده کنند.

پس از اینکه نخ ها را در دستکش دوختید، آن را بپوشید و عملکرد آن را با گوشی خود امتحان کنید. مطمئن شوید که نخ های قسمت داخلی گوشی درست روی انگشت شما قرار گرفته باشند.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

ارسال نظر