راهکار تغییر جهت نمایش ویدئو در اندروید

شاید برای شما هم پیش بیاید که با مشکل پخش فیلم در جهت نادرست مواجه شده باشید. به طور مثال در جهت افقی فیلم برداری نموده اید اما حال که قصد نمایش فیلم را دارید آن را به صورت عمودی نشان می دهد و جهت فیلم به طور اتوماتیک نمی چرخد. چگونه می توان این مشکل را رفع نمود؟

راهکار تغییر جهت نمایش ویدئو در اندروید

کلیک - مشکل عدم چرخش فیلم در زمان پخش معمولا در مواقعی رخ می دهد که شما مثلا نیمی از فیلم را به صورت عمودی فیلم برداری کرده اید و حالا به هر دلیلی مجبورید جهت را به افقی تغییر دهید و یا بالعکس در چنین مواقعی فیلم با همان جهتی پخش خواهد شد که شما در ابتدا شروع به فیلم برداری کرده اید. در واقع شما یا می توانید همه فیلم را تغییر جهت دهید و یا به طور کلی اقدام به این کار نکنید. زیرا امکان تغییر جهت بخشی از فیلم وجود ندارد. برای تغییر جهت ویدئو در اندروید کار نه چندان ساده ای را پیش رو دارید برای این منظور شما به اپلیکیشن Google Photos نیاز دارید، پس بهتر است ابتدا آن را دانلود و نصب نمایید.

وقتی که این اپلیکیشن را نصب نمودید، در اولین مراجعه پنجره تنظیمات برای شما به نمایش در خواهد آمد. تنظیمات این بخش در حالت پیش فرض مطلوب هستند و به عنوان مثال برای بارگذاری فایل ها با بهترین کیفیت و به صورت نامحدود تنظیم شده اند همچنین قابلیت آپلود تنها در زمان استفاده از WiFi برای آن ها تعریف شده بنابراین در صورتی که تمایلی به تغییر آن ها ندارید می توانید با فشردن گزینه "Done" صفحه را بسته و کار خود را برای چرخاندن ویدئو دنبال نمایید.

حال این مراتب را به ترتیب طی نمایید.

۱-بر روی ویدئو مورد نظر کلیک نمایید تا از شما پرسیده شود قصد دارید آن را با چه برنامه ای باز نمایید و سپس از لیست موجود برنامه Photos را انتخاب نمایید تا ویدئو در این برنامه باز شود.

راهکار تغییر جهت نمایش ویدئو در اندروید

۲-به محض باز شدن برنامه ویدئو به صورت اتومات اجرا خواهد شد. ابتدا آن را متوقف نمایید و سپس با لمس صفحه نمایش، ابزار های کنترلی و تنظیمات برنامه ظاهر خواهند شد. از میان این ابزار ها بر روی مداد کوچکی که در پایین تصویر قابل مشاهده است کلیک نمایید.

راهکار تغییر جهت نمایش ویدئو در اندروید3

۳-از طریق این آیکون به به منوی تنظیمات برنامه Google Photos وارد خواهید شد. این بخش امکانات زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد. به عنوان مثال به کمک نوار موجود در بخش پایینی صفحه شما قادر هستید هر بخش از ویدئو را که تمایل دارید جدا نموده و در قالب یک فرمت ویدئویی ذخیره نمایید.

راهکار تغییر جهت نمایش ویدئو در اندروید

۴-در بخش پایینی این نوار دکمه ای تحت عنوان " Quick-change solution for displaying video on Android " مشاهده می نمایید که به شما امکان چرخش ویدئو را می دهد. روی این دکمه کلیک نمایید.

راهکار تغییر جهت نمایش ویدئو در اندروید

۵-با هر بار کلیک روی این دکمه ویدئوی شما در یکی از جهات به نمایش در خواهد آمد. ممکن است برای دست یابی به نتیجه مطلوب چند بار بر روی این دکمه کلیک نمایید. پس از پیدا کردن جهت صحیح بر روی دکمه "Save" در گوشه بالا سمت راست کلیک نمایید تا تغییرات بر روی ویدئوی شما اعمال گردد.

راهکار تغییر جهت نمایش ویدئو در اندروید6

به این موضوع توجه داشته باشید که برنامه Photos یک نسخه دیگر از ویدئوی شما با تنظیمات جدید ایجاد خواهد کرد و نسخه پیشین همچنان به حالت قبلی باقی می ماند.

ارسال نظر