چگونه تصویر پس زمینه کنسول PS4 را تغییر دهیم؟

شاید شما هم از آن دسته بازیکنانی باشید که علاقه زیادی به خرید تم های کنسول پلی استیشن ۴ ندارید اما از تکراری بودن تصویر منوی اصلی کنسول خود خسته شده اید. تا قبل از انتشار بروز رسانی شماره ۴٫۵ کنسول نسل هشتم کمپانی سونی، کاربران باید با تصویر تکراری منوی خود سر می کردند و یا به سراغ خرید تم های مختلف می رفتند! تنوع تم های موجود در پلی استیشن استور به قدری زیاد است که شاید شما را در خرید آن ها مردد کند. اما به لطف بروز رسانی جدید PS4 که در تاریخ ۹ مارس سال میلادی ۲۰۱۷ (مصادف با پنج‌ شنبه ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۵) برای تمامی مدل های این کنسول (استاندارد، اسلیم و پرو) عرضه گشت، کاربران قادر به انتخاب تصویر مورد علاقه خود به عنوان تصویر پس زمینه منوی اصلی کنسول هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده آموزش کامل، همراه رسانه کلیک باشید.

چگونه تصویر پس زمینه کنسول PS4 را تغییر دهیم؟

تا قبل از انتشار بروز رسانی شماره ۴٫۵ کنسول نسل هشتم کمپانی سونی، کاربران باید با تصویر تکراری منوی خود سر می کردند و یا به سراغ خرید تم های مختلف می رفتند! تنوع تم های موجود در پلی استیشن استور به قدری زیاد است که شاید شما را در خرید آن ها مردد کند. اما به لطف بروز رسانی جدید PS4 که در تاریخ ۹ مارس سال میلادی ۲۰۱۷ (مصادف با پنج‌ شنبه ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۵) برای تمامی مدل های این کنسول (استاندارد، اسلیم و پرو) عرضه گشت، کاربران قادر به انتخاب تصویر مورد علاقه خود به عنوان تصویر پس زمینه منوی اصلی کنسول هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده آموزش کامل، همراه رسانه کلیک باشید.

کلیک - کمپانی ژاپنی سونی چندی پیش با انتشار بروز رسانی شماره ۴٫۵، قابلیت ها و ویژگی های جدیدی به کنسول نسل هشتم خود اضافه کرد. برای مشاهده سایر ویژگی ها و متن کامل خبر، بر روی این نوشته کلیک کنید.

یکی از این قابلیت های جدید، به کاربران و دارندگان دستگاه PS4 اجازه می دهد که تصویر بلک گراند (پس زمینه) منوی اصلی کنسول را با توجه به سلیقه خود، تغییر دهند. البته سونی این قابلیت را همراه با محدودیت هایی فراهم کرده است. به عبارت دیگر، تصاویری که از طریق بخش اسکرین شات کنسول گرفته می شوند، حق استفاده در بک گراند منوی کنسول را دارند. با توجه به وجود دکمه Share در کنترلر کنسول PS4، بازیکنان در طول بازی های ویدیویی و یا فیلم های سینمایی، می توانند با کلیک بر روی این دکمه، از تصویر نمایشگر خود عکس برداری کنند. همان طور که عرض کردیم، از آنجا که این تصاویر توسط دکمه Share کنترلر دستگاه گرفته شده اند، شما می توانید هر کدام از آن ها را به دلخواه به عنوان تصویر پس زمینه منوی اصلی کنسول خود انتخاب کنید.

اما ممکن است شما هرگز تصاویر مورد نظر خود را در بازی های ویدیویی و یا فیلم های سینمایی پیدا کنید. با توجه به وجود محدودیت قابلیت جدید، تکلیف شما و این دسته از کاربران چه می شود؟ آیا روشی برای حل و رفع این محدودیت وجود دارد؟ جواب "بله" است...! در این آموزش، ضمن شرح کامل تصویرهای مربوط به بخش اسکرین شات، نحوه انتخاب هر تصویر دلخواه دیگر به عنوان تصویر پس زمینه منوی کنسول را به شما آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید...

توجه: قبل از طی مراحل زیر، ابتدا بروز رسانی شماره ۴٫۵ کنسول پلی استیشن ۴ را دریافت و نصب کنید.

  • انتخاب پس زمینه دلخواه از تصاویر موجود در برنامه Capture Gallery

برای انتخاب تصویر پس زمینه منوی اصلی کنسول از طریق بخش Capture Gallery (تصاویر اسکرین شات)، دو روش وجود دارد. در ابتدا روش اول و سپس روش دوم را به طور کامل شرح می دهیم.

روش اول: انتخاب تصویر از طریق بخش تنظیمات

گام یک - ابتدا وارد بخش تنظیمات (Setting) کنسول PS4 شوید.

گام دو - بر روی گزینه تم ها (Themes) کلیک کنید.

گام سه - در صفحه باز شده، دو گزینه انتخاب تم (Select Theme) و تنظیمات سایه نوشته ها (Text Drop Shadow) وجود دارد. بر روی گزینه اول یعنی Select Theme کلیک کنید. حال لیست تمامی تم های خریداری شده و تم های پیش فرض دستگاه به صورت کادرهای مستطیلی قابل مشاهده می باشند. یکی از این کادرهای مستطیلی (یکی مانده به آخری) Custom نام دارد.

گام چهار - بر روی کادر Custom کلیک کنید. هم اکنون پنجره جدیدی همانند تصویر زیر باز می شود.

گام پنج - بر روی گزینه انتخاب تصویر (Select Image) کلیک کنید. هم اکنون، کنسول شما وارد برنامه Capture Gallery شده و لیست اسکرین شات های گرفته شده توسط شما را نمایش می دهد.

گام شش - تصویر مورد نظر خود را پیدا و انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه اعمال (Apply) کلیک کنید.

در حال حاضر تصویر پس زمینه منوی اصلی کنسول تغییر پیدا کرده است. به منو بازگشته و از تصویر جدید لذت ببرید...

نکته: پس از تغییر تصویر پس زمینه دستگاه، در صورتی که متون نوشته شده به سختی قابل خواندن باشند، در گام پنجم، با کلیک بر روی گزینه Make Function Area Dim، این ویژگی را فعال نمایید. (شایان به ذکر است این ویژگی به صورت پیش فرض فعال می باشد)

روش دوم: انتخاب تصویر از طریق برنامه Capture Gallery (پیشنهاد کلیک)

گام یک - وارد برنامه Capture Gallery شوید.

گام دو - تصویر مورد نظر را پیدا کنید.

گام سه - دکمه Option واقع در کنترلر کنسول را فشار دهید.

گام چهار - بر روی گزینه انتخاب به عنوان تصویر پس زمینه (Set Background) کلیک کنید. هم اکنون دو گزینه Make Function Area Dim و Select Colour مشاهده می شود. همان طور که گفته شد، در صورتی که متون به سختی قابل خواندن باشند، گزینه Make Function Area Dim را فعال نمایید. گزینه Select Colour نیز مربوط به رنگ تم شماست. توجه داشته باشید که شما تنها تصویر پس زمینه کنسول را تغییر می دهید نه تم دستگاه را! با انتخاب این گزینه، می توانید از میان چندین رنگ آبی روشن، آبی پر رنگ، مشکی، قرمز، زرد و... یکی را به سلیقه خود انتخاب کنید.

گام پنج - بر روی گزینه اعمال (Apply) کلیک کنید.

در حال حاضر تصویر پس زمینه منوی اصلی کنسول تغییر پیدا کرده است. به منو بازگشته و از تصویر جدید لذت ببرید...

  • انتخاب پس زمینه دلخواه

همان طور می دانید، در فضای مجازی تنوع تصاویر به طور باورنکردنی ای زیاد است و ممکن است تصاویری که فقط در طول بازی های ویدیویی و یا فیلم های سینمایی به کمک دکمه Share کنترلر گرفته می شوند، تصاویر مورد نظر شما نباشند. از آنجا که کمپانی سونی در بروز رسانی ۴٫۵ فقط اجازه انتخاب تصاویر اسکرین شات به عنوان تصویر پس زمینه منو را می دهد، کمی باعث نارضایتی کاربران کنسول پلی استیشن ۴ شده است. اما شما برای تغییر تصویر بک گراند منوی اصلی کنسول خود باید چه کار کنید؟ آیا راهی برای انتخاب هر تصویر وجود دارد؟ همراه ما باشید...

کاربرانی که قصد دارند هر تصویر دلخواه را به عنوان تصویر پس زمینه منوی کنسول پلی استیشن ۴ انتخاب کنند، دو راه برای این کار وجود دارد. ابتدا روش اول و سپس روش دوم را به طور کامل شرح می دهیم.

نکته: این دو روش توسط کارشناسان رسانه کلیک تست گردیده شده است.

روش اول: استفاده از برنامه PlayStation Messages

اگر به طور خلاصه بخواهیم این روش را توضیح دهیم، باید بگوییم که به کمک نرم افزار PlayStation Messages تصاویر مورد نظر خود را به دوستان ارسال کرده و سپس از طریق کنسول خود، از تصاویر ارسال شده اسکرین شات بگیرید!

گام یک - به همین منظور، ابتدا نرم افزار PlayStation Messages را از طریق فروشگاه های گوگل پلی استور و یا آیتونز (اپ استور) دریافت و بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

گام دو - حال مشخصات حساب کاربری خود را در نرم افزار PlayStation Messages وارد کرده تا به امکانات این برنامه دسترسی پیدا کنید.

گام سه - تصویر مورد نظر خود را با هر طریقی به گوشی هوشمند منتقل کنید. (اگر تصویر در گوشی شما وجود دارد، این مرحله را رد کنید)

گام چهار - در برنامه PlayStation Messages، یکی از دوستان شبکه پلی استیشن را به دلخواه انتخاب کرده و تصویر را برای او ارسال کنید.

گام پنج - در کنسول پلی استیشن ۴ خود، به بخش مکالمات رفته و تصویر مورد نظر خود را پیدا کنید.

گام شش - حال با انتخاب تصویر و کلیک بر روی دکمه Share (کنترلر دستگاه)، کنسول شما از تصویر مورد نظر اسکرین شات خواهد گرفت.

گام هفت - هم اکنون تصویر مورد نظر به برنامه Capture Gallery کنسول منتقل یافته است. در حال حاضر به آموزش " انتخاب پس زمینه دلخواه از تصاویر موجود در برنامه Capture Gallery" که در بالا به صورت کامل توضیح داد شد، مراجعه کنید و تصویر پس زمینه منوی کنسول را تغییر دهید.

توجه: به منظور افزایش کیفیت تصاویر پس زمینه، رزولوشن تصویر با رزولوشن تلوزیون متناسب باشد.

روش اول: استفاده از برنامه مرورگر کنسول PS4

به طور خلاصه، در این روش ابتدا تصویر مورد نظر را آپلود کرده و به کمک برنامه مرورگر کنسول، آدرس تصویر را در بخش "URL" وارد می کنید. پس از لود شدن کامل تصویر، با کلیک بر روی دکمه O، تصویر و مرورگر به صورت تمام صفحه نمایش داده خواهند شد. نمایشگر موس را به پایین ترین نقطه تصویر منتقل می کنید و با کلیک بر روی دکمه Share، از تصویر مورد نظر اسکرین شات می گیرد.

گام یک - ابتدا تصویر مورد نظر را به کمک رایانه شخصی و به صورت مستقیم آپلود کنید.

گام دو - وارد نرم افزار مرورگر کنسول PS4 شده و لینک یا آدرس مستقیم تصویر را در بخش (Enter URL) وارد کنید.

گام سه - منتظر باشید تا تصویر به طور کامل لود شود.

گام چهار - با کلیک بر روی دکمه O کنترلر دستگاه، تصویر و مرورگر را به حالت تمام صفحه یا Full Screen درآورید.

گام پنج - نمایشگر موس را به پایین ترین نقطه ممکن صفحه هدایت کنید تا در تصویر مورد نظر نمایش داده نشود.

گام شش - هم اکنون دکمه Share کنترلر را فشار دهید تا کنسول از صفحه اسکرین شات بگیرید.

گام هفت - هم اکنون تصویر مورد نظر به برنامه Capture Gallery کنسول منتقل یافته است. در حال حاضر به آموزش " انتخاب پس زمینه دلخواه از تصاویر موجود در برنامه Capture Gallery" که در بالا به صورت کامل توضیح داد شد، مراجعه کنید و تصویر پس زمینه منوی کنسول را تغییر دهید.

توجه: به منظور افزایش کیفیت تصاویر پس زمینه، رزولوشن تصویر با رزولوشن تلوزیون متناسب باشد.

در پایان این آموزش، در صورت بروز هرگونه مشکل از طریق بخش دیدگاه ها، سوالات و نظرات خود را مطرح کنید. کارشناسان رسانه کلیک در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهد بود.

ارسال نظر