چطور عکس ها و ویدئوهای آیفون را به رایانه ای با سیستم عامل ویندوز ۱۰ انتقال دهیم؟

اگر شما هم با کمبود فضای ذخیره­ سازی گوشی آیفون خود مشکل دارید و به دنبال راهی آسان و سریع برای انتقال عکس و ویدئوهای خود از گوشی آیفون تان به کامپیوتر هستید این مطلب برای شما سودمند خواهد بود. با ما همراه شوید

چطور عکس ها و ویدئوهای آیفون را به رایانه ای با سیستم عامل ویندوز ۱۰ انتقال دهیم؟

کلیک- ویندوز ۱۰ با سه برنامه داخلی خود برای شما این امکان را فراهم می کند تا بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای مانند iTunes با راحتی و سرعت بیشتر عکس ها و ویدئوهای خود را به کامپیوتر انتقال دهید.

روش اول : انتقال عکس ها از آیفون به ویندوز ۱۰ با استفاده از برنامه Photos

برای انتقال راحت و بی دردسر عکس هایتان از آیفون به رایانه خود با استفاده از برنامه Photos مراحل زیر را انجام دهید

 1. گوشی آیفون خود را از طریق کابل به کامپیوتر دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ متصل کنید
 2. در مرحله بعد باید روی صفحه آیفون شما پیامی برای دسترسی به عکس ها و ویدئوها با عنوان (Allow this device to access photos and videos) ظاهر شود، برای صدور این اجازه بر روی گزینه Allow ضربه بزنید.

برای دسترسی به عکس ها و ویدئوها بر روی گزینه Allow ضربه بزنید

 1. با تایپ عبارت photos در قسمت جستجو واقع در منوی استارت ویندوز آن را پیدا کرده و اجرا کنید
 2. در صفحه اصلی برنامه photos روی عبارت Import کلیک کنید تا لیست تمام عکس ها و ویدئوهای ذخیره شده در گوشی آیفون شما ظاهر شود. بر اساس تنظیمات پیش فرض در این برنامه، تمام عکس ها و ویدئوها در حالت انتخاب قرار دارند اما شما می توانید هر یک از آنها را که تمایل ندارید منتقل شود از حالت انتخاب خارج کنید.

 1. پس از انتخاب فایل های مورد نظر روی دکمه Continue کلیک کنید.
 2. در پنجره Start importing محلی را که برای انتقال عکس ها و ویدئوها در نظر گرفته اید انتخاب کنید و در انتها دکمه Import را کلیک کنید تا فرآیند انتقال کامل شود.

روش دوم : انتقال عکس ها از آیفون به ویندوز ۱۰ با استفاده از File Explorer

شما می توانید از File Explorer ویندوز ۱۰ نیز برای انتقال عکس ها و ویدئوهایتان استفاده کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. گوشی آیفون خود را از طریق کابل مخصوص به کامپیوتر دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ متصل کنید
 2. با ظاهر شدن پیام (Allow this device to access photos and videos) بر روی گزینه Allow ضربه بزنید.
 3. با باز نمودن File Explorer وارد پنجره This PC شوید، آیکون آیفون خود را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید

 1. بر روی درایو داخلی (Internal Storage) دوبار کلیک کنید.

 1. در این مرحله شما پوشه DCIM را مشاهده خواهید کرد. با باز کردن آن پوشه های دیگری می بینید که در داخل آنها عکس ها و ویدئوهایی وجود دارند. شما به راحتی می توانید محتویات این پوشه ها را کپی کرده و به مکان مورد نظر خود در ویندوز انتقال دهید.

روش سوم : انتقال عکس ها از آیفون به ویندوز ۱۰ با استفاده از تلفن همنشین (Phone Companion)

Phone Companion نیز یکی از برنامه های داخلی ویندوز ۱۰ است که توسط آن می توانید عکس و ویدئوهای ذخیره شده در آیفونتان را به کامپیوتر انتقال دهید.

 1. گوشی آیفون خود را از طریق کابل مخصوص به کامپیوتر دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ متصل کنید
 2. با ظاهر شدن پیام (Allow this device to access photos and videos) بر روی گزینه Allow ضربه بزنید.
 3. با تایپ عبارت Phone Companion در قسمت جستجو واقع در منوی استارت آن را پیدا کرده و اجرا کنید. همچنین اگر این برنامه در ویندوز شما نیست آن را از فروشگاه مایکروسافت دانلود و نصب کنید
 4. پس از اجرای برنامه پنجره ای شبیه به تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. اگر گوشی آیفون خود را در این صفحه مشاهده نمی کنید بر روی دکمه Show در پایین صفحه کلیک کنید

 1. بر روی عبارت Import photos and videos کلیک کنید. با این کار برنامه Photos اجرا خواهد شد. مطابق روش قبل عکس ها و ویدئوهایی که تمایل دارید انتقال پیدا کنند را انتخاب و سایر فایل ها از حالت انتخاب خارج کنید.

 1. در پنجره Start importing محلی را که برای انتقال عکس ها و ویدئوها در نظر گرفته اید انتخاب کنید و در انتها به روی دکمه Import کلیک کنید تا فرآیند انتقال کامل شود.

ارسال نظر