کشف ماینر غیرمجاز در شرکت بورس تهران

به دنبال خبر کشف ماینر غیرمجاز در شرکت بورس تهران، مدیرعامل این شرکت این موضوع را رد کرد و معاون سازمان بورس نیز اعلام کرد که این دستگاه‌ها شخصی نبوده‌اند.

کشف ماینر غیرمجاز در شرکت بورس تهران

پس از اعلام خبر کشف ماینر غیرمجاز در شرکت بورس تهران، مدیرعامل این شرکت این موضوع را رد کرد و معاون سازمان بورس نیز اعلام کرد که این دستگاه‌ها شخصی نبوده‌اند. با این حال شرکت بورس تهران باید پاسخگو باشد، چراکه چنین فعالیتی خارج از فعالیت‌های شرکت و به منزله سوءاستفاده محسوب می‌شود و از سوی دیگر این شرکت سهام‌دار دارد و سهام‌داران هم باید خواهان پاسخگویی باشند.

در روزهای اخیر صحبت‌هایی مبنی بر کشف چند دستگاه ماینر در زیرزمین ساختمان شرکت بورس توسط حراست و اینکه این دستگاه‌ها متعلق به فرد خاصی در این شرکت است، مطرح شده است. در این راستا مصطفی بهشتی سرشت، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد: «اطلاع‌رسانی‌های لازم در این زمینه را شرکت بورس تهران باید انجام دهد.»

وی ادامه داد: «در مورد اینکه گفته می‌شود این دستگاه‌ها متعلق به شخص خاصی بوده است، باید بگویم با اطلاعاتی که تاکنون به دست آورده‌ام این دستگاه‌ها شخصی نبوده‌اند. اما به طور کلی چنین فعالیتی خارج از فعالیت‌های شرکت بورس محسوب می‌شود و این مجموعه باید پاسخگو باشد.»

معاون اجرایی سازمان بورس تهران گفت: «شخصاً دستگاه‌ها را رؤیت نکرده‌ام، اما چند روزی است که بحث آن مطرح است. باز هم تأکید می‌کنم که این شرکت باید پاسخگو باشد، چراکه سهام‌دار دارد و سهام‌داران هم باید خواهان پاسخگویی باشند.»

بیشتر بخوانید: هشدار نماینده مجلس درباره واردات ماینرهای از رده خارج چینی به کشور

همچنین در همین زمینه علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس تهران در گفت‌و گو با ایسنا اظهار کرد: «این موضوع صحت ندارد و آن‌هایی که آن را مطرح کرده‌اند، اشتباه می‌کنند.» صحرایی از پاسخ به دیگر سؤالات امتناع کرد.

به نظر می‌رسد تحقیق در خصوص کشف ماینر غیرمجاز در شرکت بورس تهران و دلایل و چگونگی آن ادامه داشته باشد.

ارسال نظر