پایان عملیات بازگشت زائران اربعین به کشور با ۱۱۳۰ پرواز

عملیات بازگشت زائران شرکت کننده در مراسم اربعین ۱۴۰۰ پایان پذیرفت. این عملیات بیش از ۱۱۳۰ سورتی پرواز و انتقال بیش از ۵۱ هزار نفر به کشور داشت.

پایان عملیات بازگشت زائران اربعین به کشور با ۱۱۳۰ پرواز

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، در بازه زمانی ۲۸ شهریورماه تا پایان روز ۱۰ مهرماه امسال در مجموع ۱۳۷ هزار و ۶۸۲ زائر اربعین حسینی با انجام ۱۱۳۰ سورتی پرواز جابجا شدند که از این تعداد ۸۶ هزار و۲۱۳ نفر اعزام و ۵۱ هزار و ۴۶۹ نفر به کشور بازگشتند.

بر اساس این گزارش، در عملیات پروازهای اربعین ۱۵ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی از ۱۵ فرودگاه کشور به مقاصد نجف و بغداد مشارکت داشتند که فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز به ترتیب پرترافیک ترین فرودگاه های کشور به شمار رفته اند.

همچنین، سهم شرکت‌های هواپیمایی داخلی در انتقال زائران ۸۵ درصد بوده است.

گفتنی است؛ اعزام نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری و بازرسان وزارت راه و شهرسازی به فرودگاه نجف، گروه های نظارتی به دفاتر خدمات مسافرت هوایی، دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی و همچنین هماهنگی با ایرلاین های داخلی برای برقراری پروازهای فوق العاده و رایزنی های موثر برای حل مشکلات زائران در نجف از جمله اقدامات هماهنگ صورت گرفته توسط این سازمان و وزارت راه و شهرسازی در این ایام بوده است.

بیشتر ببینید: هجوم زائرین ایرانی به مرز شلمچه برای رد شدن (ویدئو)

منبع: ایرنا

ارسال نظر