نوبخت به میرکاظمی: افزایش فوق العاده ویژه معلمان قانونی بود!

میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه دولت رییسی طی یک خبر ناخوشایند برای معلمان و بازنشستگان گفت: همسان سازی حقوق معلمان خلاف قانون بود و تجدید نظر می‌شود، اما نوبخت به این سخنان واکنش نشان داد.

نوبخت به میرکاظمی: افزایش فوق العاده ویژه معلمان قانونی بود!

افزایش فوق العاده ویژه معلمان غیر قانونی نیست

محمد باقر نوبخت (رئیس سابق سازمان برنامه و بودجه) گفت: طبق مصوبه اسفند سال ٩٥ هیات وزیران همه دستگاه‌های اجرایی که از افزایش تا ٥٠ درصدی امتیازات مواد ٦٥ ، ٦٦ و ٦٨ فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری استفاده نکرده بودند می‌توانستند نهایتا با مجوز سازمان برنامه و بودجه از این افزایش استفاده نمایند و این سازمان در اسفند ٩٨ مجوز لازم را صادر نمود و همه دستگاه ها از این افزایش به ویژه ٥٠ درصد بند ١٠ ماده ٦٨ برخوردار شدند .

ولی آموزش و پرورش آن را با کسر افزایش های اعمال شده رتبه بندی به طور ناقص اجرا نمود که با مجوز سازمان یک بار آن را در سال ٩٩ ترمیم نمود و چون ظرفیت قانونی هنوز وجود داشت مقرر شد مجددا تا سقف ٢١ و ٢٧ درصد آن را تکمیل نمایند و با استفاده از ظرفیت بند ط ماده ٢٨ قانون الحاق تامین اعتبار آن تکمیل گردد.

لذا این اقدام نه صرفا در روزهای پایانی دولت دوازدهم مطرح شد بلکه از اواخر سال ٩٨ که مورد مطالبه معلمان محترم بوده و یکبار در سال ٩٩ ترمیم و تکمیل آن در سال ١٤٠٠ انجام یافت.

لذا نه تنها معلمان محترم شایسته چنین افزایشی بوده بلکه از نظر قانونی هم مجوز لازم برای اجرای افزایش فوق العاده ویژه معلمان وجود دارد.

اینجانب به اراده دولت محترم سیزدهم در خدمت به کارمندان محترم به ویژه فرهنگیان شریف و استیفای قانونی آن‌ها اعتماد دارم و برداشتم این است که سوء‌ظنی پیش امده است. لذا توصیه می‌نمایم به طور منطقی و با استدلال در جلساتی با مسولین ذیربط این مطالبه مورد مداقه و مشکل حل شود.

منبع: تحریریه

ارسال نظر