تعیین قیمت بلیت پرواز اربعین تا ۵ میلیون تومان

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تعیین نرخ مصوب بلیت هواپیما برای اربعین ۱۴۰۰ خبر داد. بر این اساس قیمت بلیت پرواز اربعین در مسیر رفت و برگشت (از ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر) تا سقف قیمت ۵ میلیون تومان است.

تعیین قیمت بلیت پرواز اربعین تا ۵ میلیون تومان

«محمد حسن ذیبخش» روز چهارشنبه درباره ‌نرخ پروازهای اربعین، اظهار کرد: «با توافقی که بین سازمان هواپیمایی و شرکت‌های هواپیمایی انجام شد سقف قیمت بلیت رفت و برگشت هواپیما در مسیرهای منتهی به عراق تا سقف قیمت پنج میلیون تومان تعیین شد.»

وی ادامه داد: «از امروز این نرخ به همه شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است و همه شرکت های هواپیمایی موظف به فروش بلیت در محدوده قیمت اعلام شده هستند.»

ذیبخش تاکید کرد: «این قیمت گذاری برای پروازهای از تاریخ ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر است و قبل و بعد از آن، فروش بلیت بر اساس نرخ‌های قبلی است.»

بیشتر بخوانید: پرواز اربعین از ۲۸ شهریور آغاز می‌شود | تور زمینی اربعین کلاهبرداری است

به گفته ذیبخش امسال برای پرواز در مسیرهای نجف و بغداد ۴۰۰ پرواز در نظر گرفته شده است و اعزام زایران از فرودگاه‌های ۶ استان خواهد بود.

برای جابه‌جایی این ۳۰ هزار نفر زوار، ۴۰۰ سورتی پرواز در قالب ۲۰۰ پرواز رفت و ۲۰۰ پرواز برگشت تدارک دیده شده است.

فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان و اهواز برای پروازهای اربعین اعلام آمادگی کرده اند.

عراق امسال ویزایِ فرودگاهی صادر نمی‌کند و بر اساس سیاست دولت این کشور، به ایران ۳۰ هزار سهمیه بیشتر داده نمی‌شود که همین سهمیه هم موکول به چند شرط از جمله به همراه داشتن برگه پی. سی. آر منفی برای ورود به عراق است.

اکنون قیمت بلیت پرواز تهران- نجف با شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در دامنه قیمتی چهار تا ۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد و سفر با ایرلاین خارجی از ایران به عراق از کف قیمتی ۱۵ میلیون تا ۱۷ میلیون و ۵۳۸ هزار تومان است.

بیشتر بدانید: اعزام اربعین ۱۴۰۰ از دوشنبه پیش ثبت نام می‌کند

منبع: ایرنا

ارسال نظر