قابلیت تشخیص سرفه و خروپف در اندروید

گوگل در دسامبر گذشته از به‌روزرسانی‌ای رونمایی کرد که به تلفن‌های پیکسل اجازه می‌داد ضربان قلب و تنفس شما را با استفاده از دوربین، شتاب‌سنج و میکروفون دستگاه ردیابی کنند. به نظر می‌رسد این شرکت با قابلیت تشخیص سرفه و خروپف در اندروید، این تلاش را ادامه می‌دهد.

قابلیت تشخیص سرفه و خروپف در اندروید

برخی کارشناسان به اسنادی دست یافته اند که رشته‌ای از کد در نسخه 2.0 برنامه مطالعات سلامت Google را نشان می داد و این اسناد فاش کننده این حقیقت بودند که گوگل در حال آزمایش ویژگی‌های تشخیص سرفه و خروپف برای اندروید است.

گوگل خاطرنشان کرد که "تیم سنجش سلامتی خود به طور فعال در حال کار است تا مجموعه ای پیشرفته از قابلیت ها و الگوریتم های سنجش را به دستگاه های اندرویدی با هدف ارائه بینش معنادار در مورد خواب کاربران ارائه دهد." همچنین، اشاره کرد که صدای جمع‌آوری‌شده در این مطالعه به Google کمک می‌کند تا الگوریتم‌های مورد نیاز برای پشتیبانی درست از مأموریت تیم را پشتیبانی کند.

برای رسیدن به اهداف این برنامه، آنها هنگام خواب کاربر صدا را ضبط می کند تا بتوانند سرفه یا خروپف او را ثبت کنند. البته گجت nest hub گوگل پیشتر این قابلیت را داشت اما گوگل در تلاش است این قابلیت را بر روی گوشی های اندروید بیاورد و سلامت فرد در هنگام خواب را پایش کند. این حرکت جدید با کمک فناوری motion sense پیش می رود و هر حرکت فیزیکی یا تغییر در صدای محیط ضبط می شود و بر اساس آن، هوش مصنوعی به کار رفته در ماشین، تصمیم گیری می کند. این عملکرد شبیه به دشتگاه هایی مثل فیت بیت و ورسا 3 است.

گوگل اطلاعات زیادی در خصوص اینکه آیا این قابلیت بر روی همه دستگاه های اندرویدی پیاده سازی می شود و یا فقط بر روی گوشی های پیکسل گوگل خواهد بود، ارائه نکرده است. به نظر می رسد با ارائه این امکان جدید، گوگل نیاز به اعمال تغییرات در بخشی از مقررات حریم خصوصی است چرا که با این امکان جدید، در واقع به حریم خصوصی افراد وارد می شود و فعال کردن آن، نیاز به پذیرش مقررات توسط کاربر است.

ارسال نظر