نسخه کلاسیک رابط کاربری فیسبوک از دسترس کاربران خارج می‌شود

رسانه کلیک - حدود یک سال است که فیسبوک از رابط کاربری خود رونمایی کرده است. این شرکت به تازگی اعلام کرد که نسخه قدیمی و کلاسیک آن را از دسترس کاربران خارج خواهد کرد.

نسخه کلاسیک رابط کاربری فیسبوک از دسترس کاربران خارج می‌شود

فیسبوک از رابط کاربری جدید خود در کنفرانس توسعه‌دهنگان F8 سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد. این رابط کاربری نسبت به نسخه قبلی و قدیمی خود سرعت بیشتر و طراحی زیباتری دارد. کاربران اندروید و iOS ابتدا به صورت آزمایشی از آن استفاده کردند. در ابتدا کاربران حق انتخاب داشتند که از نسخه قدیمی استفاده کنند یا آن را به روز کنند. اما اکنون فیسبوک اعلام کرده است که از ماه سپتامبر (شهریور) کاربران حق انتخاب نخواهند داشت و باید از طراحی جدید استفاده کنند.

طبق گزارش‌ها پس از به‌روز رسانی یکی از صفحات فیسبوک که روش بازگشت به نسخه قدیمی را آموزش می‌داد متنی منتشر شد که به‌وسیله آن همه کاربران به زودی نسخه جدید فیسبوک را در دسترس خواهند داشت. البته اکنون افراد می‌توانند به صورت موقت به نسخه کلاسیک فیسبوک برگردند اما از ماه سپتامبر فقط می‌توانند از نسخه جدید استفاده کنند.

فیسبوک با ارائه این به‌روزرسانی تغییر بزرگی را در عملکرد خود ایجاد کرده است؛ زیرا این شرکت از ابتدای کار خود از نسخه کلاسیک استفاده می‌کرد. با این وجود طراحی مدرن جدید شلوغی‌ها و پیچیدگی‌های نسخه قبل را ندارد و بیشتر بر ویژگی‌های گروهی این سرویس تمرکز کرده است. علاوه بر آن لینک‌هایی را نیز برای بخش‌های سرویس پخش ویدیو واچ (Watch)، پلتفرم خرید و فروش مارکت پلیس (Marketplace) و بخش بازی در نوار اصلی قرار داده است. باوجود اینکه کاربران به این به‌روزرسانی جدید نیاز داشتند اما به نظر نمی‌رسد فیسبوک بتواند کاربرانی را که در سال‌های اخیر این سایت را ترک کردند متقاعد کند.

ارسال نظر