آپدیت جدید اپل مپس با جزئیات دقیق‌تری منتشر می‌شود

رسانه کلیک - اپل به نازگی نسخه آزمایشی گوگل مپس را در کشورهای بریتانیا و ایرلند شروع کرده است و در حال حاضر برخی از کاربران به آن دسترسی دارند.

آپدیت جدید اپل مپس با جزئیات دقیق‌تری منتشر می‌شود

کمپانی اپل اعلام کرده است که اپل مپس در کشورهای مختلفی بهبود پیدا کرده است. اپل گفته است که ویژگی نقشه‌های خود در ایالات متحده آمریکا را برای کاربران دیگر نیز منتشر می‌کند. نسخه آپدیت‌شده اپل مپس تا پایان سال جاری میلادیبه عنوان بخشی از سیستم عامل iOS 14 در اختیار کاربران کشورهای بریتانیا، ایرلند و کانادا قرار می‌گیرد.

گزارش جدیدی به شروع آزمایش این نسخه در بریتانیا از دو روز پیش اشاره می‌کند که البته در حال حاضر تنها ۳ درصد دستگاه‌های اپل به آن دسترسی دارند. این غول فناوری آمریکایی برای اولین بار در ژوئن ۲۰۱۵ همراه با وسایل نقلیه نقشه‌برداری خود از بریتانیا و ایرلند بازدید کرد و تا مه ۲۰۱۹ از آخرین منطقه فرعی نیز نقشه‌برداری کرد.

در این آپدیت جزئیات نقشه‌ها افزایش پیدا می‌کند، مسیرهای دوچرخه سواری پیشرفته‌تر می‌شوند، توصیه‌ها برای بازدید از مناطق و همچنین رستوران‌ها بهبود پیدا می‌کند و مسیریابی خودروهای برقی نیز به آن اضافه می‌شود.

با تحلیل رویکرد قبلی اپل درباره مپس، به این نتیجه می‌رسیم که اپل پیش از عرضه عمومی یک بروزرسانی، آن را برای مدت ۱۶ تا ۴۹ روز مورد آزمایش قرار می‌دهد. با توجه به ابعاد کوچک انگلستان و ایرلند در مقایسه با بسیاری از مناطق، این احتمال وجود دارد که آزمایشات در این کشورها سریعتر به پایان برسند. ممکن است همزمان با عرضه عمومی iOS 14، نسخه جدید برای کاربران منتشر شود.

در حال حاضر نشانه‌ای مبنی بر تست نسخه جدید اپل مپس در کشور کانادا وجود ندارد، اما اگر این کمپانی بخواهد تا اواخر امسال آن را در اختیار شهروندان این کشور قرار دهد، باید در آینده نزدیک آزمایشات آن را آغاز کند.

ارسال نظر