کاربران می‌توانند استور‌ی‌های اینستاگرام را در فیسبوک به اشتراک بگذارند

رسانه کلیک - فیسبوک قابلیت جدیدی را به صورت آزمایشی اجرا می‌کند تا کاربران مشترک دو پلتفرم بتوانند استوری‌های اینستاگرام خود را در فیسبوک نیز منتشر کنند.

کاربران می‌توانند استور‌ی‌های اینستاگرام را در فیسبوک به اشتراک بگذارند

از زمانی که فیسبوک مالک اینستاگرام شده است این دو پلتفرم بیشتر ادغام می‌شوند. گفته می‌شود فیسبوک به صورت آزمایشی قصد دارد امکان مشاهده استوری‌های اینستاگرام را در فیسبوک فراهم کند. مشاور رسانه‌ی اجتماعی فیسبوک گفته است که قابلیت به اشتراک‌گذاری استوری‌های فیسبوک و اینستاگرام فراهم شده بود اما کاربران باید آن را به صورت دستی تنظیم می‌‌کردند در حال حاضر قابلیت جدیدی آزمایش شده است که کمی با آن ویژگی‌ها تفاوت دارد و این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهد. این ویژگی استوری‌ها را برای کاربران مشترک ۲ پلتفرم انجام می‌دهد.

زمانی که این قابلیت منتشر شود کاربران می‌توانند به دلخواه آن را فعال کنند تا افرادی که او را در فیسبوک دنبال می‌کنند بتوانند استوری‌های اینستاگرام او را نیز مشاهده کنند. بنابراین هر ۲ کاربر باید این قابلیت را فعال کرده باشند و یکدیگر را در هر ۲ پلتفرم دنبال کنند. فیسبوک اعلام کرده است که کاربرانی که در اینستاگرام شما را دنبال نمی‌کنند نمی‌توانند استوری‌های شما را در فیسبوک مشاهده کنند.

این قابلیت جدید باعث می‌شود که کاربران بتوانند استوری‌های این شبکه اجتماعی و اینستاگرام را به راحتی مشاهده کنند. استوری‌های دو پلتفرم نیز با رنگ اطراف تصویر از یکدیگر تفکیک می‌شوند. در حقیقت رنگ صورتی و نارنجی برای استوری اینستاگرام و رنگ آبی برای استوری فیسبوک است.

سخنگوی فیسبوک درباره قابلیت جدیدی که به صورت آزمایشی ارائه کرده‌اند می‌گوید این ویژگی به صورت موقت اجرا می‌شود. فقط تنها افرادی می‌توانند استوری‌های اینستاگرام را در فیسبوک ببینند که آن کاربر را در اینستاگرام دنبال کرده باشند. این قابلیت به حریم خصوصی افراد احترام می‌گذارد و به راحتی کاربر می‌تواند آن را لغو کند.

فیسبوک این قابلیت را به صورت آزمایشی اجرا کرده است و منتظر بازخورد کاربران است. فیسبوک پس از کسب مالکیت اینستاگرام و واتس‌آپ سعی می‌کند آن‌ها را با یکدیگر ادغام کند. علاوه بر ویژگی جدید آزمایش‌شده، غول شبکه‌های اجتماعی از ماه گذشته ادغام مسنجرش را در چت اینستاگرام آغاز کرد و به‌زودی این اتفاق برای واتساپ نیز خواهد افتاد.

ارسال نظر