واتس اپ در چند دستگاه ؛ ویژگی مورد انتظار واتس اپ بزودی معرفی خواهد شد

رسانه کلیک - گزارشات حاکی از آن است که ویژگی مورد انتظار پیام‌رسان مشهور، یعنی استفاده از واتس اپ در چند دستگاه از طریق یک بروزرسانی برای کاربران در دسترس خواهد بود.

واتس اپ در چند دستگاه ؛ ویژگی مورد انتظار واتس اپ بزودی معرفی خواهد شد

درحالی که پیام‌رسان های زیادی از قابلیت استفاده از یک اکانت در چند دستگاه بهره مند هستند، واتس اپ در این رقابت مدت هاست که عقب مانده است و همین مسئله باعث سختی استفاده از این پیام‌رسان برای بسیاری از کاربران شده است. ویژگی استفاده از Multi-Device در ماه آگوست سال ۲۰۱۹ معرفی شد اما به این برنامه اضافه نشد. حال بعد از ۱۸ ماه، این قابلیت کاربردی هنوز درحال توسعه است.

به نظر میرسد شرکت واتس اپ قصد دارد تا این ویژگی را برای استفاده کاربران از طریق یک بروزرسانی اضافه کند. این ویژگی در نسخه آزمایشی اندروید دیده شده مبنی بر اینکه کاربران واتس اپ وب می‌توانند حساب کاربری خود را در چند دستگاه مدیریت کنند. همچنین ویژگی خروج از حساب کاربری نیز به مراتب برای بیرون آمدن از حساب وارد شده در یک دستگاه خاص نیز فراهم خواهد شد تا کاربران بتوانند همانند دیگر برنامه ها همچون تلگرام، اقدام به مدیریت بهینه تر گفتگو های خود کنند.

با توجه به گزارشی که توسط اکانت WABetaInfo منتشر شده است، بروزرسانی نسخه بتا ۲.۲۱.۳۰.۱۶ واتس اپ، ویژگی خروج از حساب کاربری متصل شده به دستگاه های مختلف به این نسخه اضافه شده است. طبق این گزارش در نسخه جدید، گزینه خروج از حساب کاربری جای حذف حساب کاربری را گرفته است. این ویژگی در بروزرسانی هر دو نسخه بتای واتس اپ مسنجر و واتس اپ بیزنس وجود دارد. همچنین ویدئویی از نگاه اجمالی به این ویژگی منتشر شده است که در یک دستگاه مجهز به سیستم عامل آی او اس ضبط شده است. البته گفته شده که این ویژگی در نسخه اندروید نیز در دسترس خواهد بود.

طبق این گزارش، واتس اپ درحال توسعه دو نوع مختلف از قابلیت استفاده از یک اکانت در چند دستگاه است:

۱- قابلیت چند دستگاه در واتس اپ وب: شما می توانید از واتس اپ وب بدون استفاده از اتصال تلفن همراه خود به اینترنت استفاده کنید.

۲- قابلیت اتصال چند دستگاه به یک اکانت: شما می توانید حداکثر ۴ دستگاه مختلف را به حساب خود متصل کنید. توجه داشته باشید که تعداد این محدودیت ممکن است در آینده تغییر کند و این نوع اتصال به فعال بودن اینترنت در گوشی اصلی نیازی ندارد.

قابلیت فوق بزودی به پلتفرم واتس اپ اضافه خواهد شد. اما زمان دقیقی برای انتشار بروزرسانی حاوی این ویژگی مشخص نشده است.

ارسال نظر