پلیس آلمان از جاسوس افزار پگاسوس اسرائیل استفاده می‌کند!

جاسوس افزار صهیونیستی پگاسوس از سال 2019 به بعد توسط پلیس جنایی فدرال آلمان مورد استفاده قرار گرفته تا گوشی‌های همراه و رایانه های برخی مظنونین را رصد کند.

پلیس آلمان از جاسوس افزار پگاسوس اسرائیل استفاده می‌کند!

استفاده پلیس جنایی آلمان از جاسوس‌افزار اسرائیلی «پگاسوس»

روزنامه «دای زِیت» آلمان در گزارشی اعلام کرد که اداره پلیس جنایی فدرال این کشور (BKA)، به طور مخفیانه به جاسوس افزار اسرائیلی «پگاسوس» دست یافته و از آن برای رصد مظنونین استفاده کرده است.

گفته می‌شود که این نهاد به رغم دغدغه های جدی وکلای خود مبنی بر سوء استفاده از این جاسوس افزار که نه تنها برای جمع آوری داده هایی چون ایمیل و شماره تماس های موجود در تلفن‌های همراه طراحی شده، بلکه دسترسی به میکروفون و دوربین آنها را نیز میسر می‌کند؛ قراردادی را با شرکت صهیونیستی «ان اس او» امضا کرده است.

اداره پلیس جنایی آلمان، نخستین بار در سال ۲۰۱۷ درباره دسترسی به پگاسوس وارد مذاکره با شرکت صهیونیستی سازنده آن شده است، اما این طرح در سال ۲۰۱۹ عملی شد. به این ترتیب، دادگاه قانون اساسی فدرال آلمان در مواردی خاص، مجوز رصد گوشی‌های همراه و رایانه‌های مظنونین را صادر کرد.

پگاسوس کی و چگونه رسوا شد؟

رسوایی پگاسوس در ماه میلادی جولای و پس از آن مطرح شد که یک سازمان رسانه ای غیردولتی فرانسوی به نام «داستان های ممنوعه» به همراه عفو بین الملل، اطلاعاتی را منتشر کردند که حاکی از توسل دهها کشور به این نرم افزار به عنوان یک ابزار جاسوسی نامشروع بود.

گفته می‌شود که حدود ۵۰ هزار شماره تلفن در معرض جاسوسی پگاسوس قرار داشته اند که صاحبان دو مورد از آنها از نزدیکان جمال خاشقجی روزنامه نگار مقتول سعودی هستند.

بیشتر بخوانید: گوگل و اپل نسبت به بدافزار پگاسوس کوتاهی کردند!

منبع: مهر

ارسال نظر