ایستگاه های سوپرشارژ تسلا در نروژ عمومی می‌شوند

رسانه کلیک - بر اساس گزارش‌های بدست آمده، ظاهرا ایلان ماسک به دولت نروژ قول داده است که ایستگاه های سوپرشارژ تسلا را تا سپتامبر 2022 به روی خودروهای تولیدکنندگان دیگر باز کند.

ایستگاه های سوپرشارژ تسلا در نروژ عمومی می‌شوند

این خبر همزمان با شایعات زیادی مبنی بر اینکه ممکن است این کمپانی ایستگاه های سوپرشارژ تسلا را برای وسایل نقلیه الکتریکی باز کند، منتشر شد. تسلا اکنون دارای 25000 سوپرشارژر در بیش از 2700 ایستگاه در سراسر جهان است. این کمپانی مدت‌هاست که با تولیدکنندگان و کشورهای دیگر مانند آلمان در حال مذاکره است.

آندریاس شوئر (CSU)، وزیر حمل و نقل آلمان در اواسط ماه جاری اصرار داشت که تسلا ایستگاه‌های شارژ سریع Supercharger خود را برای همه اتومبیل‌های برقی آزاد کند. وی عنوان کرد:

من با تولیدکنندگانی مانند تسلا در ارتباط مستقیم هستم تا اطمینان حاصل کنم زیرساخت‌های موجود، به عنوان مثال تسلا سوپرشارژر به روی سایر تولیدکنندگان نیز باز شده است.

تسلا به مقامات نروژ گفته که موافق فراهم کردن زیرساختی قابل دسترس برای عموم است. تسلا متقاضی تخفیف برای افزایش 5 ایستگاه شارژ سریع بوده و اعلام کرده است که ایستگاه‌های شارژ مربوطه، از سه ماهه سوم سال 2022 به صورت عمومی در دسترس خواهند بود.

این اولین بار است که برنامه‌ای برای افتتاح شبکه Supercharger تسلا تنظیم شده که قابل استفاده از سوی خودروسازان دیگر است. البته هنوز مشخص نیست که این برنامه فقط برای نروژ اعمال خواهد شد یا سراسر جهان را در بر خواهد گرفت.

ارسال نظر