امسال اتاق خوابگاه های دانشجویی یک نفره می‌شود

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصمیم گرفته است به منظور رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی، دانشجویان خوابگاهی در سال تحصیلی ۱۴۰۰ در اتاق‌های یک نفره اسکان یابند.

امسال اتاق خوابگاه های دانشجویی یک نفره می‌شود

چهارمین ترم کرونایی دانشگاه‌ها در حالی به زودی میزبان دانشجویان می‌شود که باز هم محیط های دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها شاهد حضور کم دانشجویان خواهند بود. هر چند قرار بود واکسیناسیون دانشجویان به گونه ای پیش برود که بخشی از آنها از اول مهرماه وارد دانشگاه شوند، اما تا تکمیل نشدن فرایند واکسیناسیون، باز هم دل دانشگاه‌ها باید برای دانشجویان تنگ و آموزش مجازی میزبان خانه های آنها خواهد بود.

بیشتر بدانید: بازگشایی مدارس و دانشگاه از مهرماه ۱۴۰۰ اما غیرحضوری

در سه ترم تحصیلی گذشته، خوابگاه های دانشگاه ها میزبان تعداد کمتری از دانشجویان بودند و این روند در چهارمین ترم کرونایی هم ادامه دارد.

اسکان یک دانشجو در هر اتاق خوابگاه

مجید صفاری نیا مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: «به منظور جدی تر گرفتن پروتکل های بهداشتی، توصیه شده است که هر دانشجو در یک اتاق باشد.»

وی خاطرنشان کرد: «مراکز تجمعی مانند سالن های ورزشی، استخرها و سالن اجتماعات دانشگاه ها همزمان با شروع تحصیلی، یا تعطیل خواهند بود یا با حداقل نفرات به فعالیت خود ادامه می‌دهند.»

با تدابیر مسوولان وزارت علوم و دانشگاه ها، فقط آن دسته از دانشجویانی در خوابگاه ها مستقر می‌شوند که خارجی و شاغل به تحصیل در ایران بوده یا برای اتمام پروژه، پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری مجبور به استفاده از خوابگاه‌ها و سایر محیط‌های علمی دانشگاه ها باشند.

در این زمینه برخی دانشگاه‌ها زمان ثبت نام دانشجویان را برای دریافت خوابگاه اعلام کرده اند؛ به عنوان مثال، مانند علم و صنعت حتی زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها را منتشر و اعلام کرد که دانشجویان در روزهای ۲۱ تا ۲۷ شهریورماه می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

همچنین صمد حاج جباری، معاون دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم پیش از این اعلام کرده بود: «هر چند اجاره بهای خوابگاه ها برای سال تحصیلی جدید افزایش یافته است، اما هزینه اضافه‌ای علاوه بر مبلغ افزوده شده، به اتاق‌هایی که فقط یک دانشجو می‌پذیرند، تعلق نمی‌گیرد.»

بیشتر بخوانید: واکسیناسیون دانشجویان احتمالا از هفته دیگر آغاز می‌شود

منبع: ایرنا

ارسال نظر