هر هفته ۳۰۰۰ کانال تلگرامی غیراخلاقی مسدود می‌شود

رسانه کلیک - وزیر ارتباطان و فناوری اطلاعات در کنفرانسی خبری اعلام کرد هر هفته ۳۰۰۰ کانال تلگرامی غیراخلاقی مسدود می‌شود.

هر هفته ۳۰۰۰ کانال تلگرامی غیراخلاقی مسدود می‌شود

وی تصریح کرد گزارش بسته شدن این کانال‌ها به مقامات قضایی ارجاع شده است. ایشان خاطر نشان کرد خواست مسئولین این است که فضایی امن در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنیم تا ملت ایران بتوانند با امنیت کامل از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.

واعظی با انتقاد از دبیر کارگروه مصادیق مجرمانه افزود: «ایشان خیلی زیاد مصاحبه می‌کنند و بیشتر مصاحبه‌هایشان هم مبنای درستی ندارند. متأسفانه افرادی هستند که به هیچ‌چیزی جز بستن کانال‌های تلگرامی و محدود کردن فضای مجازی فکر نمی‌کنند. ما باید اجازه دهیم این روال به آرامی طی شود. ما شورای عالی فضای مجازی به ریاست شخص رئیس‌جمهور و با حضور روسای سه قوه و افراد حقیقی و حقوقی از وزارتخانه‌ها داریم و کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه نیز ۱۲ عضو دارد و دبیر این کارگروه نمی‌تواند هر چه نظر خودش است را مطرح کند».

وی درباره شبکه ملی اطلاعات و امنیت آن اعلام کرد: «با توجه به تأثیرگذاری کمتر شبکه ملی اطلاعات از خارج، به نوعی از رخنه‌های موجود جلوگیری شده است. این شبکه در داخل کشور فعالیت می‌کند و اگر به هر دلیلی در خارج از کشور اتفاقی بیفتد، این قابلیت را دارد تا خود را اداره کند. همان‌طور که در انتخابات ۲۹ اردیبهشت و ۷ اسفند نیز از شبکه ملی اطلاعات استفاده و انتخابات امنی را برگزار کردیم. در جریان سرشماری نفوس و مسکن هم این شبکه به‌ گونه‌ای اداره شد که امکان هک شدن از آن سلب شده بود».

ارسال نظر