دسترسی ۵ هزار توسعه‌دهنده اپلیکیشن به اطلاعات کاربران فیس بوک

رسانه کلیک - به دلیل وجود یک باگ در فیس بوک، اطلاعات کاربران فیس بوک در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفته بود؛ اما اکنون فیس بوک ادعا می‌کند که این باگ را برطرف کرده است. 

دسترسی ۵ هزار توسعه‌دهنده اپلیکیشن به اطلاعات کاربران فیس بوک

شبکه اجتماعی فیس بوک پس از رسوایی کمبریج آنالیتیکا تعهد کرد نظارت بیشتری بر میزان اطلاعاتی داشته باشد که در اختیار توسعه‌دهندگان اپلیکیشن قرار می‌گیرد؛ اما تاکنون بارها در این مسیر شکست خورده است.

فیس بوک در سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد دسترسی توسعه دهندگان اپلیکیشن به اطلاعات کاربران را محدود می کند. یکی از اقدامات این شبکه اجتماعی در این زمینه وضع قانونی بود که به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن اجازه نمی‌داد از اطلاعات کاربرانی استفاده کنند که به مدت ۹۰ روز وارد حساب کاربری خود نشده‌اند.

نایب رئیس بخش پلتفرم پارتنرشیپ این شبکه اجتماعی جزئیاتی درباره باگی در سیستم فیس بوک منتشر کرده که به مدت ۲ سال کشف نشده بوده است. او فاش کرده است که تا همین اواخر حدود ۵ هزار توسعه‌دهنده برنامه به اطلاعات دسته‌ای از کاربران دسترسی داشته‌اند که بیش از ۹۰ روز وارد حساب کاربری خود نشده بودند. این اطلاعات شامل آدرس ایمیل، تاریخ تولد، زبان و جنسیت آن‌ها می‌شود.

فیس بوک ادعا می‌کند پس از کشف این باگ آن را برطرف کرده اما هنوز اعلام نکرده چرا این مشکل به مدت ۲ سال رصد نشده بوده یا اطلاعات چه تعداد کاربر به دلیل وجود آن فاش شده است.

ارسال نظر