در حمله هکری اخیر به توییتر، دایرکت ۳۶ نفر از افراد مشهور هک شده است

رسانه کلیک - توییتر اعلام کرده است که در جریان حمله هکری اخیر به این شبکه اجتماعی، هکرها به دایرکت ۳۶ نفر دسترسی پیدا کردند که یکی از آن‌ها یک مقام سیاسیدر هلند بوده است. 

در حمله هکری اخیر به توییتر، دایرکت ۳۶ نفر از افراد مشهور هک شده است

هفته گذشته که تعدادی هکر به شبکه اجتماعی توییتر حمله کردند و اکانت صدها چهره معروف و شرکت را هک کردند، به دایرکت ۳۶ نفر از آن‌ها دسترسی پیدا کردند؛ اما هیچ یک از آن‌ها مقام سیاسی فعلی یا سابق آمریکایی نبودند. تنها یکی از آن‌ها، یک مقام سیاسی در هلند بود.

پیش از این حدس و گمان‌هایی در مورد دسترسی هکرها به دایرکت های باراک اوباما و جو بایدن که حساب‌هایشان در جریان حمله اخیر هک شده بود، منتشر شده بود. اما توییتر در بیانیه خود به این نگرانی پایان داده و اعلام کرده از ۱۳۰ حساب مورد حمله قرار گرفته، هکرها تنها به دایرکت‌های ۳۶ حساب دسترسی یافته‌اند که تنها یکی از آن‌ها مقامی سیاسی با ملیت هلندی بوده و سایر این افراد در عرصه سیاست فعالیت ندارند.

منابع نزدیک به توییتر در روزهای اخیر مدعی شده بودند دایرکت گیرت ویلدرز رهبر حزب سیاسی آزادی هلند توسط هکرها هک شده و بیانیه جدید توییتر نیز این مساله را تایید می‌کند.

این شبکه اجتماعی اعلام کرده است تا امروز هیچ نشانه‌ای از هک شدن دایکرت مقام سیاسی در آمریکا وجود ندارد و هکرها تنها توانسته‌اند به قابلیت ارسال پست جدید در این حساب‌های کاربری دسترسی یابند و قادر به مطالعه و دسترسی به پیام‌های دایرکت آن‌ها نبوده‌اند.

ارسال نظر