پلیس فتا نسبت به انتشار پست‌های غیراخلاقی از سوی ورزشکاران هشدار داد

رئیس پلیس فتای تهران از افزایش نظارت بر صفحه‌های ورزشکاران در فضای مجازی و برخورد با پست‌ها و محتواهای توهین‌آمیز و غیراخلاقی آنان و حامیانشان خبر داد.

پلیس فتا نسبت به انتشار پست‌های غیراخلاقی از سوی ورزشکاران هشدار داد

سرهنگ داوود معظمی گودرزی به انتشار برخی پست‌ها و محتواها در شبکه‌های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام اشاره کرده و گفت: «در سال‌های اخیر فضای مجازی و به ‌ویژه شبکه اجتماعی اینستاگرام به بستری برای طرح دیدگاه‌ها و مواضع شخصی فوتبالیست‌ها، مربیان، پیشکسوتان و دیگر عوامل ورزشی از جمله مدیران، هواداران و خبرنگاران در موضوعات مختلف تبدیل شده است. متأسفانه شاهد آن هستیم که بعضاً متن‌ها، تصاویر و جملاتی منتشر می‌شود که انتشار و منعکس کردن آن‌ در فضای رسانه‌ای و رسمی مغایر با اخلاق و قانون است.»

تخریب دیگران ممنوع

وی ادامه داد: «متأسفانه برخی از اشخاص مطرح در فوتبال و سایر رشته‌های ورزشی، در صفحه‌های اجتماعی خود به محدودیت‌ها و معذوریت‌های اخلاقی، عرفی و قانونی توجهی ندارند و آن را نادیده می‌گیرند. از این رو اقدام به انتشار محتوایی می‌کنند که حاوی توهین، تهمت و تخریب دیگران بوده و باعث تحریک جامعه و هواداران فوتبال می‌شود. متأسفانه برخی هم از این فضا برای دعوا و درگیری و شاخ و شانه کشیدن برای یکدیگر و تهدید استفاده می‌کنند.»

وی با بیان اینکه پلیس فتا به این فضای آشفته وارد شده و طبق قانون با برخی از این افراد برخورد کرده است، گفت: «این روند که مطابق قانون است، در صورت مشاهده موارد این‌چنینی ادامه خواهد داشت.»

در این راستا رئیس پلیس فتای تهران بزرگ به چهره‌های ورزشی و هواداران آنان توصیه کرد فعالیت خود را در چارچوب قانون انجام داده و با انتشار مطالب توهین‌آمیز و اتهام‌زنی، موجب زیر پا گذاشتن قانون و تشویش اذهان عمومی نشوند؛ زیرا در این صورت با آن‌ها مطابق قانون برخورد می‌شود.

نماینده مدعی‌العموم جرم را دنبال می‌کند

گودرزی تأکید کرد: «پلیس از هر نوع رقابت سالم ورزشی حمایت می‌کند. اما اگر افرادی بخواهند از فضای مجازی برای توهین، تخریب دیگران و تشویش اذهان عمومی استفاده کنند، قطعاً پلیس هم طبق قانون اقدام کرده و با افراد متخلف برخورد قانونی انجام می‌دهد. پیگیری این‌گونه موارد از دو جنبه صورت می‌گیرد؛ اول وجود شاکی خصوصی که مطابق با قانون برخورد می‌شود و دوم جنبه عمومی جرم که نماینده مدعی‌العموم طبق قانون مراحل رسیدگی به جرم را تا نتیجه‌گیری پرونده دنبال می‌کند.»

همه در برابر قانون برابرند

رئیس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه همه در برابر قانون برابر هستند، افزود: «برای پلیس تفاوتی بین افراد مشهور و معروف از جمله چهره‌های ورزشی و... با دیگر شهروندان وجود ندارد. فوتبالیست، غیرفوتبالیست، معروف و غیرمعروف برای پلیس تفاوت ندارد و طبق قانون هیچ ‌فردی حق تخریب و توهین به دیگران و تشویش اذهان عمومی را ندارد. این موضوع علاوه بر فضای حقیقی، فضای مجازی را نیز شامل می‌شود.»

ارسال نظر