گوشی اوپو R15 با موفقیت تست شبکه 5G را پشت سر گذاشت!

رسانه کلیک – شرکت اوپو (Oppo) هم مثل خیلی از شرکت های دیگر در تلاش است تا گوشی های خود را با قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G تولید کنند. در همین راستا گوشی اوپو R15 توانست تست پشتیبانی شبکه 5G این شرکت را با موفقیت پشت سر بگذارد. با کلیک همراه باشید.

گوشی اوپو R15 با موفقیت تست شبکه 5G را پشت سر گذاشت!

به تدریج تب و تاب شبکه های 5G و سرعت های بالاتر ارتباط بیسیم در حال داغ‌تر شدن است. شرکت های زیادی هم اکنون در تلاش هستند تا شبکه 5G را راه‌اندازی کنند. شرکت هایی مثل ورایزون، AT&T غیره در ایالات متحده به شدت تمرکز خود را روی پیاده سازی این تکنولوژی معطوف کرده‌اند و در برای دستیابی فراگیر به این تکنولوژی به سختی با یکدیگر در حال رقابت هستند ( شبکه 5G ورایزون سال 2019 برای گوشی ها عرضه می‌شود ). در این میان شرکت های چینی هم به شدت فعال بوده‌اند و حتی طبق گزارش ها توانسته‌اند برای پیاده‌سازی شبکه 5G در کشور خود بستری مناسب‌تر از تدابیر به عمل آمده توسط ایالات متحده را فراهم کنند ( چین برای پیاده سازی شبکه 5G گوی سبقت را از آمریکا ربود! ).

در سمت مقابل شرکت های تولید کننده گوشی هم به تدریج از برخی گوشی های خود با قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G رونمایی می‌کنند. در همین راستا شرکت اوپو هم در یک اقدام جالب نسخه‌ای از گوشی اوپو R15 را به تراشه اختصاصی اسنپدراگون X50 مجهز کرد و تست های پشتیبانی از شبکه 5G را توسط آن پشت سر گذاشت و در این راستا کاملا موفق بود. شبکه 5G که روی گوشی اوپو R15 مورد استفاده قرار گرفت از باند N78 بود که در حال حاضر بیشترین استفاده را در شبکه های 5G دارد و پیش بینی می‌شود در اولین نسل عمومی شبکه های 5G هم مورد استفاده قرار گیرد.

آقای لیو چانگ (Liu Chang) مدیر بخش تحقیقات و توسعه شرکت اوپو اشاره داشت که این کمپانی به روند تولید و عرضه گوشی های با قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G سرعت می‌بخشد و قصد دارد در این راستا نقش تاثیرگذاری داشته باشد. حتما می‌دانید که شبکه های 5G در مقایسه با شبکه 4G کنونی که در گوشی ها برای اتصال اینترنت از آن استفاده می‌شود به مراتب سریع‌تر، با ثبات تر و با کیفیت تر خواهد بود. پیش بینی می‌شود گوشی های با قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G نظیر گوشی اوپو R15 از قابلیت های همچون ارتباط سه بعدی، قابلیت پخش ویدئوهای 4K+، واقعیت مجازی/ واقعیت افزوده آنلاین، بازی های ابری و غیره پشتیبانی کنند.

در ماه می بود که شرکت اوپو اولین تماس ویدئویی مبتنی بر شبکه 5G را با استفاده از تکنولوژی سه بعدی ساختاری را پیاده سازی کرد و حتی توانست سرعت دانلود 1.46 گیگابیتی و سرعت آپلود 160 مگابیتی را با تکیه بر شبکه های 5G مورد ارزیابی قرار دهد. بنابراین کاملا مشخص است که شرکت اوپو با بررسی شبکه 5G روی گوشی اوپو R15 برنامه جامعی برای آینده اسمارتفون‌های خودش دارد. پیش بینی می‌کنیم اغلب گوشی های سال 2019 این شرکت از اتصال به شبکه های 5G پشتیبانی کنند.

ارسال نظر