فرانسه شرکت هوآوی را تحریم نمی‌کند

رسانه کلیک - اخیرا ایالات متحده آمریکا استفاده از دستگاه‌های شرکت هوآوی را در ادارات خود ممنوع کرده است. آمریکا همچنین در تلاش است تا کاری کند متحدان این کشور نیز استفاده از دستگاه‌های برند هوآوی را در کشور خود ممنوع کنند.

فرانسه شرکت هوآوی را تحریم نمی‌کند

در پی ممنوعیت استفاده از دستگاه‌های شرکت هوآوی در ایلات متحده، انگلستان یکی از کشورهای متحد آمریکا، به شرکت‌های پر خط خود اجازه داده است تا از دستگاه‌های برند هوآوی استفاده کنند. فرانسه نیز اعلام کرده است قصد ندارد محدودیت و ممنوعیتی را برای ارتباط با شرکت‌های مخابراتی و ارتباطاتی چینی اعمال کند.

شرکت هوآوی به گزارش رویترز نیمی از تجهیزات شرکت‌هایی مثل Bouygues Telecom و SFR توسط شرکت هوآوی ساخته شده است. اما شرکت Orange برای تأمین تجهیزات خود با شرکت‌هایی مثل Nokia و Ericson قرار داد بسته است. مدیرعامل این شرکت گفته است که این کار ربطی به نژادپرستی ضد چینی ندارد.

بر اساس اخبار منتشر شده توسط منابع خبری، فرانسه قصد دارد تا از تجهیزات برند هوآوی در کارهایی که نیاز به پردازش اطلاعات محرمانه مثل اطلاعات کاربری دارند، استفاده نکند. بر اساس اعلام منابع خبری، پیش از این پرسش‌نامه‌هایی در خصوص کار با شرکت‌های چینی و استفاده از تجهیزات ساخت این کشور برای شرکت‌ها مختلف ارسال شده است و پاسخ آن‌ها به این سؤالات بررسی می‌شود و در صورت دریافت تأییدیه می‌توانند به فعالیت و همکاری خود با شرکت‌های چینی از 3 تا 8 سال ادامه دهند.

ارسال نظر