خرید VMware توسط برودکام | بزرگترین معامله حوزه فناوری در سال 2022

به نظر می رسید خرید توئیتر توسط ایلان ماسک به مبلغ 44 میلیارد دلار، بزرگترین معامله حوزه فناوری در سال 2022 باشد اما شرکت برودکام با ارائه پیشنهاد 61 میلیارد دلاری برای خرید VMware معادلات را بر هم زد.

خرید VMware توسط برودکام | بزرگترین معامله حوزه فناوری در سال 2022

برودکام که در حوزه سخت افزار و ساخت تراشه فعالیت می کند پیشنهاد خرید نرم افزار VMware را به صورت نقد و سهام به ارزش 61 میلیارد دلار روی میز مدیران vmware گذاشت. این تلاش برودکام بخشی از پروژه جاه طلبانه مدیرانش است که قصد دارند برنامه های دلخواه خود را در هر محیطی اعم از لینوکس، ویندوز، مک، اندروید، iOS و ... اجرا کنند.

با ارئه این پیشنهاد، برودکام عملاً پرداخت بدهی 8 میلیارد دلاری VMware را هم میپذیرد؛ در صورت تائید این معامله توسط تنظیم کنندگان مقررات این معامله بزرگ باید تا اواخر سال 2022 نهایی شود اما در تفاهم نامه ای که بین دو شرکت امضا شده، VMware می تواند تا 5 ژوئن سایر پیشنهادات را هم بررسی کند و از معامله با برودکام خارج شود.

در صورت عملیاتی شدن این معامله، بدون شک بزرگترین معامله در حوزه فناوری در سال 2022 را شاهد خواهیم بود. جالب است بدانید موسس کمپانی DEll که در هیئت مدیره VMware نیز حضور دارد در سال 2015، VMware را به قیمت 67 میلیارد دلار از طریق شرکت تابعه خود یعنی EMC خریداری کرد و یک رکورد بزرگ را برای سالها به نام خود به ثبت رساند. البته مایکروسافت نیز قصد دارد با قیمت 68.7 میلیارد دلار، شرکت Activision Blizzard در حوزه گیم را خریداری کند اما این ایده هنوز در حد اماده سازی پیشنهاد است.

گفتنیست دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2018، خرید کوالکام توسط برودکام را به دلیل نگرانی های امنیتی تعلیق کرد و اینبار نیز به نظر می رسد نظارت های دقیقی بر روی روند این معامله صورت خواهد گرفت چرا که صحبت از شرکتی است که بر روی ساخت تراشه ها کار می کند.

ارسال نظر