کاهش 30 میلیونی تولید گوشی های سامسونگ در سال 2022

کمپانی سامسونگ اعلام کرد در سال 2022 در خلاف انتظار اولیه، با کاهش 10 درصدی تولید گوشی های هوشمند به کارش ادامه می دهد.

بر اساس گزارش SamMobile که به نقل از گزارشی از رسانه های کره ای منتشر شد، سامسونگ در حال کاهش ساخت گوشی هایی است که قصد دارد در سال 2022 تولید کند. آنها قصد داشتند در سال 2022 ساخت گوشی های خود را به 310 میلیون برسانند اما با توجه به بحران های جهانی در جدیدترین پیش بینی این عدد به 280 میلیون تقلیل پیدا کرده است و به نظر می رسد اگر بحران های مختلف جهانی ادامه پیدا کند، این عدد کمتر هم بشود.

طبق گزارش‌ها، این کاهش تولید بیشتر بر روی کاهش تولید گوشی های بالارده سامسونگ خواهد بود چرا که در وضعیت اقتصادی بد جهانی، بسیاری به سمت خرید گوشیهای میان رده و پائین رده خواهند رفت و توان خرید گوشی های گران قیمت را ندارند. از طرفی افرادی که گوشی های پرچمدار سامسونگ در دو سال گذشته را خریداری کرده اند نیز تمایل به حفظ آنها دارند و نه تعویض و خرید گوشی جدید.

البته در این بحران اقتصادی سامسونگ تنها نیست و با توجه به همه گیری کرونا و بحران جنگ روسیه و اوکراین که منجر به توقف ارسال کالاها به روسیه شده، بسیاری از شرکت ها تاثیر منفی گرفته اند و اپل نیز با توجه به رکود در فروش گوشی های خود تصمیم دارد به همان نسبتی که در سال 2021 گوشی تولید کرده، در سال 2022 تولید کند.

ارسال نظر