معرفی ویژگی های سیستم عامل iPadOS 16

اپل به طور رسمی از iPadOS 16، آخرین نسخه از سیستم عامل iPad خود که اواخر امسال عرضه می شود، رونمایی کرد. این سیستم عامل برخی از ویژگی‌ های جدید خود را با iOS 16 و macOS به اشتراک می‌ گذارد. به عنوان مثال برنامه Home بازطراحی‌ شده و در Safari از Passkeys ها پشتیبانی می شود. با اینحال برخی از ویژگی های منحصر به فرد تازه ای نیز دارد. برای آشنایی بیشتر با iPadOS 16 کلیک را همراهی کنید.

معرفی ویژگی های سیستم عامل iPadOS 16

معرفی ویژگی های سیستم عامل iPadOS 16

به اشتراک گذاری پروژه ها با آدرس ایمیل و دسترسی می تواند سخت و دردسر ساز باشد، در iPadOS 16 (و iOS 16 و MacOS Ventura)، می‌ توانید از دکمه اشتراک‌ گذاری در فایل‌ها، Keynote، اعداد، صفحات، یادداشت، یادآوری و Safari استفاده کنید و از طریق پیام‌ ها به رشته مربوطه دسترسی داشته باشید.

با این ویژگی همه افراد فوراً دسترسی خواهند داشت، می‌ توانند به‌روزرسانی‌ ها را ببینند و سریعاً تماس‌ های FaceTime را با افرادی که در یک پروژه مشترک هستند شروع کنند. اواخر امسال اپل قصد دارد اپلیکیشنی به نام FreeForm را معرفی کند که در قالب این ویژگی های جدید کار می کند.

برنامه آب و هوا به روی سیستم عامل iPadOS 16 قرار گرفت

یکی از تعجب برانگیز ترین چیزها نبود برنامه آب و هوا در آیپد بود. اپل اعلام کرده که در نسخه جدید سیستم عامل آیپدها، بالأخره برنامه تخصصی weather را به روی دستگاه ها قرار می دهد.

ویژگی چند وظیفه ای یا Multitasking

از مهم ترین قابلیت هایی که در iPadOS 16 ارتقاء یافته قابلیت چند وظیفه ای است. با این ویژگی آیپد شما بیش از پیش مانند یک دستکتاپ عمل خواهد کرد. به کمک Stage Manager می توانید برنامه ها و پنجره ها را در سمت چپ ببینید و مانند مک او اس، برنامه های شناور خود را تغییر سایز دهید. این ارتقاء تنها با تراشه های M1 در دسترس خواهد بود.

حالت مرجع

آیپد پرو 12.9 اینچی اپل متعلق به سال 2021 دارای صفحه نمایش Mini LED است که اکنون می تواند به عنوان یک مانیتور مرجع مورد استفاده قرار گیرد. سازندگان و طراحان به صفحه‌ نمایش‌ هایی با دقت رنگ بالا نیاز دارند و این حالت مرجع جدید به آن ها این امکان را می‌ دهد تا از صفحه نمایش iPad برای اطمینان از کیفیت تصویر ثابت استفاده کنند.

زمان انتشار سیستم عامل iPadOS 16 و دستگاه های آن

انتظار می رود این نسخه جدید سیستم عامل آیپد، همزمان با iOS 16 در دسترس قرار گیرد. با اینحال ابتدا باید منتظر عرضه آیفون های جدید اپل باشیم تا باقی محصولات در دسترس کاربران قرار گیرند. این سیستم عامل به روی دستگاه های زیر منتشر خواهد شد:

آیپد ایر - نسل های 3، 4 و 5
مینی آیپد - نسل 5 و 6
آیپد - نسل های 5 تا 9
آیپد پرو 12.9 اینچ - سال 2015
آیپد پرو 9.7 اینچ - سال 2016
آیپد پرو 12.9 اینچ - سال 2017
آیپد پرو 10.5 اینچ - سال 2017
آیپد پرو 12.9 اینچ - سال 2018
آیپد پرو 11 اینچ - سال 2018
آیپد پرو 12.9 اینچ - سال 2020
آیپد پرو 11 اینچ - سال 2020
آیپد پرو 12.9 اینچ - سال 2021
آیپد پرو 11 اینچ - سال 2021

آیا تغییرات این سیستم عامل مفید است؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.

ارسال نظر