ایلان ماسک اعلام کرد احتمال زنده ماندن اولین مهاجران مریخ کم است

رسانه کلیک - به گفته ایلان ماسک مهاجران اولیه مریخ شانس کمی برای زنده ماندن دارند. در حال حاضر دانشمندان تلاش می‌کنند تا خطر مرگ ناشی از مشکلات را به حداقل برسانند.

ایلان ماسک اعلام کرد احتمال زنده ماندن اولین مهاجران مریخ کم است

مهاجرت به مریخ سوالات زیادی را در ذهن افراد ایجاد می‌کند. در حال حاضر نمی‌توان گفت که امن‌ترین روش برای رسیدن به مریخ رسید. همچنین نمی‌توان گفت که چگونه فضاپیما می‌تواند به صورت امن روی سیاره سرخ فرود بیاید یا اینکه چگونه فضانوردان در این سفر طولانی می‌توانند زنده بمانند و مشکلات را تحمل کنند.

با وجود این موارد، دلایل زیادی برای سفر به مریخ وجود دارد. طبق برآوردهای کنونی، سفر به این سیاره یکسال طول می‌کشد و به متقاضیان گفته می‌شود که انتظار یک سفر یکطرفه را داشته باشند. همانطور که می‌توان انتظار داشت، افراد روی مریخ جان خود از دست خواهند داد، چرا که تمام ما در نهایت روزی می‌میریم، با این حال ماسک به مرگ تصادفی در شرایط دشوار اشاره کرده است.

زمانی که برنامه «Mars One» در سال ۲۰۱۳ شروع به دریافت تقاضا کرد، افراد زیادی خواهان سفر به سیاره سرخ و مهاجرت به آن شدند. یکی از شیمیدانان متقاضی این برنامه در سال ۲۰۱۴ اعلام کرده بود که در صورت سفر به مریخ و تبدیل شدن به یک خوکچه انسانی، مایل است بدن خود را به علم اهدا کند و آن را یک اقدام ارزشمند عنوان کرد.

ایلان ماسک در کنفرانسی اعلام کرد که ساخت راکت با قابلیت استفاده مجدد و پشتیبانی از زندگی پیچیده اولویت‌های اصلی آن محسوب می‌شوند. شرکت تحت مدیریت ماسک در گذشته نه چندان دور توانست برای اولین بار فضانوردان ناسا را راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) کند و آن‌ها را به زمین نیز بازگرداند.

اگر انسان بتواند به مریخ برود، نیاز به تجهیزات مختلف و فناوری‌های متنوعی مانند بازیابی آب یا پردازشگرهای بیولوژیکی برای تولید غذا دارد. در حالی که امکان بازیابی آب وجود دارد، افرادی که به مریخ می‌روند برای مدت کوتاهی ساکن آن نخواهند بود و تا آخر عمر در این سیاره زندگی خواهند کرد.

اگر خواهان ایجاد زندگی روی مریخ باشیم، باید تمام تجهیزات روی زمین در این سیاره وجود داشته باشد که بسیار دشوار است، اما دانشمندان در حال تلاش برای دستیابی به این هدف هستند. ایلان ماسک در نهایت اعلام کرده که احتمال بالایی برای مرگ افراد وجود دارد و کار سختی خواهد بود، اما اگر به نتیجه برسد بسیار باشکوه خواهد بود.

ارسال نظر