گام بلند دانشکندان چینی برای حرکت دادن اجسام با قدرت نیروی ذهن

دانشمندان چینی یک گام به رویای حرکت دادن اشیاء تنها با ذهن نزدیکتر شدند.

حتما برایتان پیش آمده که وقتی خسته و بی‌حال هستید، آرزو کنید کاش می‌توانستید با قدرت ذهن خود اجسام را تکان دهید. حالا دانشمندان چینی در تحقیقات جدیدی توانسته‌اند این ایده را با استفاده از چیزی موسوم به «فراسطح» (Metasurface) عملی کنند.
محققان برای دستیابی به قابلیت کنترل از راه دور، امواج مغزی را به‌صورت بی‌سیم با فناوری بلوتوث به یک دستگاه کنترلر منتقل کردند. هدف آن‌ها این بود که از امواج مغزی فرد برای کنترل واکنش الکترومغناطیسی فراسطح‌های قابل برنامه‌ریزی استفاده کنند و در نهایت نشان دادند که کاربر می‌تواند با ذهن خود الگوی پراکندگی امواج الکترومغناطیسی این سطوح را کنترل کند.

فرامواد به دلیل خواص فیزیکی خارق‌العاده‌ای که دارند، توجه گسترده‌ای را در بسیاری از زمینه‌ها به خود جلب کرده‌اند. این طرح مفهوم جدیدی از طراحی مواد مصنوعی را در اختیار محققان قرار داده است که باعث ایجاد انرژی و سرزندگی در مواد کاربردی پیشرفته شده است. به عنوان همتای دوبعدی فرامواد، فراسطح ها انعطاف بی سابقه ای در دستکاری امواج الکترومغناطیسی (EM) دارند.

از طریق برنامه‌نویسی، فراسطح‌های قابل برنامه‌ریزی (PMs) با عملکردهای چندگانه یا قابل تغییر می‌توانند به وجود بیایند شوند و بیشتر با حسگرها ادغام شوند یا توسط نرم‌افزار از پیش تعریف‌شده هدایت شوند.

ارسال نظر