تسهیلات و جوایز الکام استارز اعلام شد

<p>رسانه کلیک - نشست خبری الکام استارز با حضور اصحاب رسانه امروز 14 دی ماه به صورت آنلاین برگزار شد. در این نشست عنوان شد که به 15 تیم برتر جوایز و تسهیلاتی اهدا خواهد شد. در ابتدای این نشست خبری «مهدی محمدی» دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال در معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: «حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، مجازی سازی زندگی، بلاکچین، راه‌حل‌های مشکلات کرونا، ۵ حوزه تخصصی هستند که دولت قصد دارد از تیم‌های فعال در این حوزه در الکام استارز حمایت کند.» به اعتقاد محمدی این موارد حوزه‌های ترند دنیا هستند اما بخاطر شرایط اقتصادی خاص جامعه، کمتر سرمایه‌گذاری حاضر به سرمایه‌گذاری کردن دراز مدت در این حوزه است و تاکید کرد:« به خاطر همین دلایل اعتقاد داریم خود دولت باید در این موارد خاص و آینده‌دار پیش قدم شود. از طرفی معتقدیم دولت در بازارهایی که عرضه و تقاضا، مکانیزم مشارکت و حتی جذب سرمایه وجود دارد نباید وارد شود.»</p> <p>به گفته محمدی علاوه بر موارد ذکر شده قرار است ۱۰ تیم استارتاپی دیگر نیز که توسط داوران و خود سازمان نصر مشخص می‌شوند نیز در نهایت جوایزی بگیرندو اضافه می‌کند که کل جوایز تیم‌ها 150 میلیون تومان است که به طور کلی هر تیم ۱۰ میلیون تومان جایزه خواهد برد. محمدی با اشاره به اینکه به جز پرداخت‌های نقدی، حمایت‌های سرمایه‌گذاری نیز در الکام استارز انجام خواهد شد توضیح داد:« به ده تیم اول تسهیلات ۵۰ میلیون بلاعوض و برای ۵ تیم خاصی که گفته شد نیز تسهیلاتی تا سقف ۱۵۰ میلیون، قابل تبدیل به بلاعوض، تخصیص داده می‌شود.» او با اشاره به امکان سرمایه گذاری در پاویون استارز با همراه صندوق نوآوری شکوفایی به وجود آمده که یک سرمایه گذاری مشترک انجام خواهد شد افزود:« در این بخش از طریق ۹ صندوق سرمایه گذاری کار پیش خواهد رفت و تیم‌ها می‌توانند توامان از منابع صندوق‌های همه مجموعه‌ها استفاده کنند. در این بخش ساختار ما این چنین است که اگر شرکتی در الکام استارز بتواند یکی از ۹ صندوق سرمایه گذاری را قانع کند تا در آنها 1x سرمایه گذاری کند، ما 2x یا 4x سرمایه‌گذاری مشترک با آن صندوق مذکور انجام می‌دهیم.»</p> <p>به گفته محمدی سامانه راه نوآوری که متعلق به معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری است کاری کرده تا استارتاپ‌ها بتوانند با ثبت‌نام در این سامانه از خدماتی مانند ارائه سرور و دیجیتال مارکتینگ با تخفیف استفاده کنند: «۱۵ تیم منتخبی هم که در الکام استارز برنده می‌شوند می‌توانند تا سقف ۲۰ میلیون تومان از خدمات و تسهیلات این سامانه کنند.» در ادامه «آرش برهمند»، مدیر اجرایی الکام استارز در خصوص جوایز الکام استارز توضیحاتی داد و گفت:« همه مراحل این دوره، از ثبت‌نام تا ارائه و داوری به صورت اینترنتی برگزار می‌شود. در این دوره فعالیت‌های جانبی پرکاربردتر شامل الکام‌پیچ یا بخش مسابقه، پاویون شتاب و آوردگاه سرمایه یا بخش جذب سرمایه ارائه می‌شود.» همچنین اعلام شد که از امروز تا ۱۶ دی‌‌ماه مدارک شرکت‌کنندگان بررسی و اطلاعات متقاضیان تکمیل می‌شود. بین روزهای ۱۷ تا ۱۹ دی نیز زمان‌بندی ارائه پیچ و جلسات مشاوره و سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. رویداد الکام استارز نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا از ۲۹ دی ‌ماه تا ۲ بهمن ماه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.</p>

تسهیلات و جوایز الکام استارز اعلام شد

در ابتدای این نشست خبری «مهدی محمدی» دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال در معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: «حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، مجازی سازی زندگی، بلاکچین، راه‌حل‌های مشکلات کرونا، ۵ حوزه تخصصی هستند که دولت قصد دارد از تیم‌های فعال در این حوزه در الکام استارز حمایت کند.»
به اعتقاد محمدی این موارد حوزه‌های ترند دنیا هستند اما بخاطر شرایط اقتصادی خاص جامعه، کمتر سرمایه‌گذاری حاضر به سرمایه‌گذاری کردن دراز مدت در این حوزه است و تاکید کرد:« به خاطر همین دلایل اعتقاد داریم خود دولت باید در این موارد خاص و آینده‌دار پیش قدم شود. از طرفی معتقدیم دولت در بازارهایی که عرضه و تقاضا، مکانیزم مشارکت و حتی جذب سرمایه وجود دارد نباید وارد شود.»

به گفته محمدی علاوه بر موارد ذکر شده قرار است ۱۰ تیم استارتاپی دیگر نیز که توسط داوران و خود سازمان نصر مشخص می‌شوند نیز در نهایت جوایزی بگیرندو اضافه می‌کند که کل جوایز تیم‌ها 150 میلیون تومان است که به طور کلی هر تیم ۱۰ میلیون تومان جایزه خواهد برد.
محمدی با اشاره به اینکه به جز پرداخت‌های نقدی، حمایت‌های سرمایه‌گذاری نیز در الکام استارز انجام خواهد شد توضیح داد:« به ده تیم اول تسهیلات ۵۰ میلیون بلاعوض و برای ۵ تیم خاصی که گفته شد نیز تسهیلاتی تا سقف ۱۵۰ میلیون، قابل تبدیل به بلاعوض، تخصیص داده می‌شود.»
او با اشاره به امکان سرمایه گذاری در پاویون استارز با همراه صندوق نوآوری شکوفایی به وجود آمده که یک سرمایه گذاری مشترک انجام خواهد شد افزود:« در این بخش از طریق ۹ صندوق سرمایه گذاری کار پیش خواهد رفت و تیم‌ها می‌توانند توامان از منابع صندوق‌های همه مجموعه‌ها استفاده کنند. در این بخش ساختار ما این چنین است که اگر شرکتی در الکام استارز بتواند یکی از ۹ صندوق سرمایه گذاری را قانع کند تا در آنها 1x سرمایه گذاری کند، ما 2x یا 4x سرمایه‌گذاری مشترک با آن صندوق مذکور انجام می‌دهیم.»

به گفته محمدی سامانه راه نوآوری که متعلق به معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری است کاری کرده تا استارتاپ‌ها بتوانند با ثبت‌نام در این سامانه از خدماتی مانند ارائه سرور و دیجیتال مارکتینگ با تخفیف استفاده کنند: «۱۵ تیم منتخبی هم که در الکام استارز برنده می‌شوند می‌توانند تا سقف ۲۰ میلیون تومان از خدمات و تسهیلات این سامانه کنند.»
در ادامه «آرش برهمند»، مدیر اجرایی الکام استارز در خصوص جوایز الکام استارز توضیحاتی داد و گفت:« همه مراحل این دوره، از ثبت‌نام تا ارائه و داوری به صورت اینترنتی برگزار می‌شود. در این دوره فعالیت‌های جانبی پرکاربردتر شامل الکام‌پیچ یا بخش مسابقه، پاویون شتاب و آوردگاه سرمایه یا بخش جذب سرمایه ارائه می‌شود.»
همچنین اعلام شد که از امروز تا ۱۶ دی‌‌ماه مدارک شرکت‌کنندگان بررسی و اطلاعات متقاضیان تکمیل می‌شود. بین روزهای ۱۷ تا ۱۹ دی نیز زمان‌بندی ارائه پیچ و جلسات مشاوره و سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. رویداد الکام استارز نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا از ۲۹ دی ‌ماه تا ۲ بهمن ماه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

ارسال نظر