ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل کشور چقدر است؟

با افزوده شدن ۱۰۰ گیگا بایت به ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل شاهد پهنای باند ۷۴۳ گیگا بایت در ثانیه خواهیم بود.

ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل کشور چقدر است؟

به گزارش کلیک، دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از وضعیت سرعت اینترنت داخلی کشور را براساس شاخص های بین المللی تا پایان سال ۹۵ منتشر کرد.
طبق این گزارش، ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل کشور با شروع سال ۹۶ به ۷۴۳ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت و این درحالی است که تا پایان شهریورماه سال ۹۵ میزان ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور ۶۴۳ گیگابیت بر ثانیه گزارش شده بود.

بررسی ها حاکی از آن است که هم اکنون ظرفیت شبکه IP داخلی ۶ هزار و ۸۰۰ گیگابیت برثانیه است که این ظرفیت در شهریورماه سال ۹۵ مقدار ۴ هزار گیگابیت بر ثانیه بوده است.
همچنین طبق برآورد های انجام شده اعلام شده است که بالغ بر ۶۲ هزار و ۶۰۲ کیلومتر کابل فیبرنوری بین شهری در کشور نصب شده و این درحالی است که تا پایان شهریورماه ۹۵ ظرفیت شبکه فیبرنوری ۵۹ هزار و ۷۷۳ کیلومتر کابل بوده است و رشد قابل قبولی داشته است.
لازم به ذکر است که میزان ترانزیت ارتباطات بین الملل به ۳۶۰۰ لینک STM۱ رسیده است.
طبق این گزارش، ظرفیت در مسافت شبکه انتقال داده ها ۱۹ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۰۰ گیگابیت برثانیه بر کیلومتر، میزان دسترسی به اطلاعات در شبکه انتقال داده ها ۹۹.۹۶ درصد و میانگین تاخیر ارسال بسته های IP شبکه داخلی ۲۰ میلی ثانیه اعلام شده است.

ارسال نظر