هشدار پلیس فتا درباره تقویم ۹۵

ویروس ها ممکن است از طریق دانلود فایل فشرده تقویم ۹۵ وارد سیستم ها و دستگاه های تلفن همراه شوند.

هشدار پلیس فتا درباره تقویم ۹۵

به گزارش کلیک، سرگرد حمید کیانی، سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا، گفت: برخی از کارمندان و شاغلین با آغاز سال کاری جدید اقدام به دریافت اینترنتی تقویم سال ۹۵ می کنند.

وی افزود: از آنجا که ارائه لینک های دریافت فایل zip تقویم سال ۱۳۹۵ در برخی از سایت ها در حال افزایش است احتمال دارد برخی افراد سود جو با ارسال بدافزارهای مخرب بدنبال اهداف مجرمانه خود باشند.

او ادامه داد: سودجویان سایبری با استفاده از این موضوع بدافزارهایی جهت شنود، دسترسی به فایل ‌های خصوصی، امکان برقراری تماس، دریافت و ارسال پیامک و... برای کاربران در قالب فایل های ضمیمه تقویم سال ۹۵ برای دانلود در معرض دید کاربران قرار می دهند.

سرگرد کیانی تاکید کرد: منبع دانلود فایل ها در فضای مجازی بسیار مهم است و لازم است کاربران فایل های مورد نیاز خود را از مراجع رسمی و سایت های معتبر دریافت کنند.

سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: کارمندان و مسئولان it سازمان ها و ادارات نسبت به نصب آنتی ویروس مناسب و معتبر و همچنین به روز رسانی آنها اقدام کنند زیرا این کار می تواند از تبعات ناخوشایند ویروسی شدن سیستم های آنها جلوگیری و امنیت اطلاعات سازمانی را تا حدود زیادی تضمین کند. در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir اعلام کنید.

ارسال نظر