کد دستوری فعالسازی اینترنت رایگان برای سرپرستان خانوار

به موجب صحبتهای وزیر ارتباطات مبنی بر ارائه اینترنت رایگان به سه دهک پائین جامعه، کد دستوری فعالسازی اینترنت رایگان برای سرپرستان خانوار مشخص شد.

کد دستوری فعالسازی اینترنت رایگان برای سرپرستان خانوار

طبق گفته عیسی زارع پور، بسته‌های اینترنت رایگان ارائه شده هر چهار ماه یک بار به سرپرستان خانوار تعلق می‌گیرد. وی در ادامه خاطرنشان کرد که این بسته برای سه دهک درآمدی پایین جامعه بوده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات هوشمند دولت یا شماره‌گیری کد USSD این بسته را برای خود فعال کنند.

نحوه ثبت‌ نام اینترنت رایگان برای سرپرستان خانوار

جواد موحد، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات درباره نحوه ثبت نام دریافت اینترنت رایگان سه دهک کم درآمد یارانه بگیر، گفت: «سرپرستان خانوار سه دهک اول دریافت یارانه می توانند با مراجعه به پنجره واحد خدمات دولت my.gov.ir بعد از ثبت نام وارد صفحه ای شوند که گزینه مشاهده وضعیت مشمول بودن دریافت اینترنت رایگان وجود دارد و آن را فعال می کنند.»

وی درباره فرآیند ثبت نام اینترنت رایگان خاطرنشان کرد:

پیامی برای فعال شدن اینترنت رایگان برای شماره تماس ثبت شده می آید و در صورتی که سرپرست خانوار تمایل به تغییر شماره تماس وارد شده را دارد می تواند شماره جدید را وارد و کلمه تایید را کلیک کند. این بسته فقط برای سرپرستان خانوار اختصاص یافته است و شماره تماس وارد شده باید به نام سرپرست خانوار باشد.

همچنین، در صورتی که متقاضیان امکان مراجعه به پنجره واحد خدمات دولت را نداشتند می‌توانند از طریق کد USSD و با وارد کردن #۱۲۳۴*۴* در گوشی همراه خود برای دریافت بسته رایگان اینترنت اقدام کنند. معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات تعداد حدودی خانوارهای مشمول این طرح را ۸ میلیون سرپرست خانوار برآورد کرد.

حجم بسته‌های اینترنت چقدر است؟

مهدی سالم، مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات نیز در خبری جداگانه اعلام کرد: «برای تخصیص بسته اینترنت به دهک‌های کم‌درآمد جامعه، اینطور برنامه‌ریزی شده که ۳۰ گیگ اینترنت در قالب ۳ بسته ۱۰ گیگابایتی به ۳ دهک کم درآمد جامعه اختصاص داده شود.»

وی افزود:

هر ۴ ماه یکبار، این بسته فعال می‌شود و برنامه‌ریزی فعلی برای یک سال آینده است که به واسطه این طرح هر ۴ ماه یکبار، یک بسته اینترنت ۱۰ گیگابایتی برای سرپرست خانوار فعال می‌شود.

ارسال نظر