آبونمان تلفن ثابت به ۵۰۰۰ تومان رسید!

پس از تغییرات چند روز گذشته در شرکت مخابرات، در تازه ترین خبرها، زمزمه افزایش تعرفه تلفن ثابت و آبونمان به گوش می رسد.

آبونمان تلفن ثابت به ۵۰۰۰ تومان رسید!

به گزارش کلیک، وزارت ارتباطات که طی این سال‌ ها اجازه هیچ گونه افزایش تعرفه‌ای را به مخابرات نداده بود و حتی اجرای طرح هم کد سازی تلفن‌ های ثابت را هم به مخابرات خصوصی شده تکلیف کرد، به تازگی اجازه افزایش تعرفه را صادر کرده است.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سه روز بعد از معرفی رسمی اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات به افزایش تعرفه تلفن ثابت چراغ سبز نشان داد و گفت: در ماه‌ های اخیر شرکت مخابرات سرمایه ‌گذاری خوب و مناسبی را در حوزه مخابراتی انجام داده و ما فکر می‌ کنیم هزینه ۳۰ ریال برای هر دقیقه مکالمه و پرداخت ۵۰۰ هزار برای خرید یک خط تلفن در شرایط کنونی کم است و باید در آن تجدید نظر شود.

شنیده ها حاکی از آن است که در قالب پیشنهادات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وضعیت آبونمان به شرح زیر و در صورت تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ابلاغ خواهد شد:

  • آبونمان تلفن ثابت در شهرهای اصلی تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، کرج، اهواز و شیراز علاوه بر امکان مکالمه رایگان درون استانی ثابت به ثابت به میزان ۱۰۰ دقیقه، پنج هزار تومان شود.
  • آبونمان تلفن ثابت در سایر مراکز استان‌ ها علاوه بر امکان مکالمه رایگان درون استانی ثابت به ثابت به میزان ۲۰۰ دقیقه، ۳۵۰۰ تومان شود.
  • آبونمان تلفن ثابت در سایر شهرها علاوه بر امکان مکالمه رایگان درون استانی ثابت به ثابت به میزان ۳۰۰ دقیقه، ۲۵۰۰ تومان شود.
  • آبونمان تلفن ثابت در روستاها علاوه بر امکان مکالمه رایگان درون استانی ثابت به ثابت به میزان ۴۰۰ دقیقه، ۱۵۰۰ تومان شود.

با تصویب این نرخ ‌ها، تعرفه مکالمات تلفن ثابت برای درون و برون استان به ترتیب همان ۳۰ و ۳۳۰ ریال باقی خواهد ماند.

ارسال نظر