رتبه دوم دانشگاه شریف در مسابقات AIAA

تیم دانشگاه صنعتی شریف با حضور در مسابقات بین المللی و معتبر AIAA که از سوی انستیتو هوانوردی و فضانوردی آمریکا برگزار می‌شود، موفق به کسب رتبه دوم شد.

رتبه دوم دانشگاه شریف در مسابقات AIAA

به گزارش کلیک، انستیتو (AIAA) موسسه‌ای غیردولتی و فعال در زمینه هوافضا در ایالات متحده می‌باشد. این انستیتو سازمانی پیشرو در عرصه هوا فضا است که ٨٠ سال از تأسیس آن می‌گذرد و حدود ٣٣ هزار عضو در ٨٨ کشور دنیا دارد.
انستیتو (AIAA) برای تشویق دانشجویان به تجربه فضای صنعتی و واقعی، مسابقات طراحی را در رده کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در موضوعات مختلف به صورت گروهی و انفرادی برگزار می‌ کند و همه ساله از دانشگاه‌ هایی مانند دلف، جورجیا تک، ویرجنیا تک و پردو تیم‌هایی برای شرکت در آن به رقابت می‌ پردازند.
تیم Shadx دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف موفق شد در مسابقات بین ‌المللی و معتبر AIAA از بین ۹ تیم از ۵ دانشگاه مختلف در سراسر دنیا که توانستند پروپوزال خود ارائه کنند، رتبه دوم را کسب کند.
دو تیم هما (Homa) و شداِکس (ShadX) با راهنمایی دکتر ملائک، از دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف در مسابقه طراحی هواپیمای تیمی سطح تحصیلات تکمیلی شرکت کردند و پس از ٨ ماه تلاش بی وقفه، برای اولین بار در تاریخ دانشکده مهندسی هوافضا هر دو تیم موفق به ثبت به موقع پروپوزال طراحی خود شدند.
پس از بررسی پروپوزال ‌های تمام تیم‌ ها، هر دو شرکت کننده از دانشگاه صنعتی شریف بازخورد بسیار مثبتی از هیات داوران مسابقه دریافت کردند و تیم شداکس (ShadX) که سرگروه و اکثریت اعضای آن دانشجویان مقطع کارشناسی بودند، موفق به کسب مقام دوم در این رقابت شد.
دکتر ملائک، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف، گفت: حضور در مسابقات بین ‌المللی ضروری است. ما برای نشان دادن جایگاه علمی و سیستم آموزشی باید در چنین مسابقاتی شرکت کنیم؛ ولی متاسفانه عدم حمایت‌ های مسؤولین و وجود موانع باعث می ‌شود دانشجویان نتوانند به راحتی در چنین رویدادهای بین‌ المللی حضور یابند و توانایی ‌های خود را به دنیا نشان دهند که این موضوع باید به شکلی سازمان‌ یافته بررسی و حل شود.
وی درباره نحوه برگزاری این مسابقات نیز افزود: در این مسابقات سوژه‌ هایی که برای محیط زیست به عنوان یک چالش جدی مطرح است، به دانشجویان معرفی می ‌شود و شرکت کنندگان با انجام مطالعات و تحقیقات فراوان باید ایده ‌ها و راهکارهای علمی خود را برای حل این چالش‌ ها ارائه دهند.

ارسال نظر