رونمایی ملی از طرح ترابرد پذیری

مسئولان وزارت ارتباطات تصمیم گرفته ‌اند به فاصله حدود یک ماه و نیم از اجرای پایلوت طرح ترابرد پذیری و به مناسبت هفته دولت، این طرح را وارد فاز نهایی کنند.

رونمایی ملی از طرح ترابرد پذیری

به گزارش کلیک، طرح ملی ترابردپذیری شماره‌ های تلفن همراه که امکان انتقال شماره مشترکان را به اپراتورهای دیگر می‌دهد از اواسط تیر ماه وارد فاز اجرای آزمایشی شد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اجرایی آزمایشی، ابتدا محدودیت ترابرد حداکثر ۵۰۰ شماره در روز را به اپراتورهای موبایل داد و بعد از یک هفته مجوز ترابرد برای ۷۰۰ شماره به شکل روزانه نیز صادر شد.

گام بعدی با محدودیت هزار شماره در روز مواجه شد اما مسئولان رگولاتوری اعلام کردند که اگر اپراتورها به این میزان ظرفیت در روز برسند و تقاضای ترابرد بیشتر را داشته باشند، با کسب اجازه از رگولاتوری امکان این کار وجود خواهد داشت.

ظاهر امر نشان می دهد اجرای آزمایشی راضی کننده بوده که مسئولان وزارت ارتباطات بنا دارند در تاریخ ۳۱ مرداد ماه جاری وارد فاز نهایی شوند یا به عبارتی ترابردپذیری را در ابعاد ایران عظیم پیاده‌سازی کنند.

وزارت ارتباطات در کانال تلگرامی خود ضمن تأیید این موضوع نکاتی را در ارتباط با ترابردپذیری به شرح زیر ارائه کرده است:

- ترابردپذیری امکان جدیدی است تا بدون اینکه شماره مشترک عوض شود امکان استفاده از خدمات یک اپراتور دیگر فراهم گردد.

-همزمان با انجام ترابرد، یک سیم‌کارت جدید به مشترک داده می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود قبل از انجام ترابرد و تعویض اپراتور، همه اعتبار خود را مصرف کنید.

-پیش از انجام ترابرد همه قبوض و بدهی‌های سیم‌کارت اول خود را باید تسویه کنید.

- با تعویض اپراتور، پیامک‌های خدمات دولتی و بانکی قطع نمی ‌شود.

ارسال نظر