اولین جایزه بزرگ اختراعات ایران برگزار شد

آخرین روز داوری اختراعات در جشنواره جایزه بزرگ اختراعات ایران امروز برگزار شد.

اولین جایزه بزرگ اختراعات ایران برگزار شد

به گزارش کلیک، کیوان سرحدی، دبیر کل جایزه بزرگ اختراعات ایران، مخترع، برگزیده چندین دوره جشنواره خوارزمی و از اعضای بنیاد ملی نخبگان ایران، در مورد این رویداد گفت:«این اولین فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران است که امروز چهارمین مرحله نهایی داوری آن در حال انجام است. ۳۸۹ اختراع از بین هزار و ۸۰۰ اختراع به این مرحله راه پیدا کرده‌اند که توسط ۱۲۰ داور در ۱۰ رشته داوری می‌شوند. این رشته‌ها شامل برق، الکترونیک، مکانیک، پزشکی، کشاورزی، محیط زیست، عمران، راه سازی و بین رشته‌ای می‌شود.»

سرحدی افزود:«خانه تکنولوژی ایران از بخش خصوصی این رویداد را برگزار می‌کند. جشنواره حامیان علمی دولتی از ۳۰ دانشگاه‌ برتر کشور و ۲۰ دانشگاه‌ خارجی نیز دارد. هم‌چنین ۱۰ وزارتخانه و سازمان بزرگ نیز آن را حمایت می‌کنند.»

وی در مورد هدف این جشنواره گفت:«تجاری‌سازی آثار مبتکرین و مخترعین و عقد قرارداد بین سرمایه‌گذاران و مخترعان برای تولید و تجاری‌سازی طرح‌هایشان، هدف این رویداد است.»

دبیر کل جایزی بزرگ اختراعات ایران خاطرنشان کرد:«ما دو بخش بین‌المللی و داخلی داشتیم که داخلی در حال برگزاری است و در بخش بین‌المللی ۱۵۰ نفر بودند که از طریق اسکایپ داوری شدند.»

سرحدی در نهایت گفت:«امروز آخرین روز داوری‌ها در چهار رشته باقی مانده است. داورها داخل اتاق‌ها هستند، مخترعان می‌روند و ۱۵ دقیقه اختراع خود را ارائه می‌کنند. داوران سوالات خود را می‌پرسند و با توجه به پاسخ‌های مخترعان به آن‌ها امتیاز می‌دهند»

گفتنی‌است نتایج ارزیابی‌های داوران، آذرماه امسال در مراسم اختتامیه مشخص خواهند شد.

ارسال نظر