تزریق سرمایه جانی دوباره به بازی سازان بخشید

طرح صدور مجوز انحصاری بازی در ماه‌ های اخیر اجرایی شد که ماحصل آن تزریق بیش از بیست میلیارد ریال سرمایه به بازی‌ سازان ایرانی است.

تزریق سرمایه جانی دوباره به بازی سازان بخشید

به گزارش کلیک، به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای، معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد در این باره گفت: با توجه به مفاد شیوه ‌نامه تدوین شده که پس از تصویب، به موسسات و شرکت‌ ها ابلاغ شد، ناشرین در ازای حمایت و سرمایه‌ گذاری مستقیم در تولید بازی‌ های ایرانی، کوپن و یا بیجک مجازی دریافت و برای اخذ مجوز بازی ‌های خارجی از طریق برگزاری مزایده‌ های ماهانه بازی ‌ها، کوپن‌ های مربوطه را مصرف می‌ نمایند.

جواد امیری افزود: با اجرای این طرح، رقابت میان ناشران برای خرید امتیاز بازی‌ های رایانه ‌ای ایرانی شکل گرفته به نحوی که از ابتدای اجرای طرح بیش از ده عنوان بازی بزرگ که تا پیش از این رغبتی برای خرید آن‌ ها از سوی ناشرین وجود نداشت، به فروش رسیده و به تدریج این بازی‌ ها در بازار توزیع می‌ شوند.

امیری به سیاست ‌های گذشته در حوزه نشر بازی‌ ها اشاره کرد و ادامه داد: تا پیش از این با توجه به سیاست‌ های گذشته و وجود بودجه ‌های دولتی، تولید‌کنندگان بازی انتظار حمایت مستقیم بنیاد از بازی ‌های ساخته شده را داشتند. این امر مشکلات و معضلاتی از جمله توقع حمایت ‌های تولید‌کنندگان از بنیاد بابت بازی ‌های خود با هر کیفیت و قیمت و... را به‌وجود آورده بود که تولیدکنندگان بر اساس نیاز بازار و بازیکنان بازی تولید نکرده و صرفاً بر اساس ذوق و سلیقه و دریافت حمایت به سمت تولید بازی می ‌رفتند.

معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی ‌های رایانه ‌ای اجرای این طرح را پل ارتباطی بین ناشر و تولیدکننده دانست و تاکید کرد: با اجرای این طرح اولاً بازی ‌ها به سمت کیفی شدن پیش رفته و از طرفی بازی‌ ها بر اساس نظر و سلیقه ناشر و نیاز مخاطب ساخته شده و منتشر می‌ شوند.

ارسال نظر